Žemės dienos paminėjimas Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvoje Žemės dieną oficialiai įteisinta 1992 m.

Žemės diena buvo paminėta ir mūsų gimnazijoje. Kovo 21 dieną I -ųjų  ir II-ųjų gimnazijos klasių mokiniai vadovaujami informatikos mokytoja Eugenijos parengė stendą „Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos šaltinių“. Mokiniai informatikos pamokoje susipažino su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės Litgrid viešai teikiamais duomenimis. Litgrid kompanija Valdo elektros energijos srautus Lietuvoje ir palaiko stabilų visos elektros energetikos sistemos darbą. Mus domino kiek Lietuva pagamina elektros iš atsinaujinančių energijos šaltinių: saulės, vėjo, vandens. Moksleiviai gavo užduotį atsisiųsti duomenis iš www.litgrid.eu tinklaraščio už 2024-03-20, išsirinkti tik atsinaujinančių energijos šaltinių pagamintą elektros kiekį, sukurti diagramas ir padaryti išvadas: kovo 20 diena buvo pakankamai saulėta , todėl elektros energijos  iš saulės buvo pagaminta daugiausia.

Kovo 21 d. gamtos mokslų, informatikos mokytojos ir IV-ųjų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo  nuotolinėje konferencijoje „Įdomioji ekologija“. Konferencijos metu klausytojai buvo supažindinti su ekologijos, tvaraus vartojimo principais, išskiriant ir giliau nagrinėjant keturias pagrindines visuomenei aktualias temas: pakuočių, tekstilės, elektronikos ir maisto atliekų susidarymo prevenciją, jų surinkimą ir tvarkymą, perdirbimo galimybes bei teigiamą pokytį skatinančias inovacijas. Konferencijos dalyviai išgirdo pranešimus, kurių metu skirtingų sričių specialistai leido į temas įsigilinti plačiai, paliečiant tiek teorinę, tiek praktinio įgyvendinimo pusę, taip kuriant bendrą, daug aiškesnį paveikslą apie daug klausimų keliantį atliekų rūšiavimą ir perdirbimą. Įvairių sričių ekspertai aptarė būdus, padedančius mažinti maisto švaistymą bei maisto atliekų kelius; supažindino su pakuočių perdirbimo procesu bei rūšiavimo įtaka jo efektyvumui; pristatė, kaip surenkamos tekstilės bei elektronikos atliekos, kur jos keliauja ir ką su jomis dar galima nuveikti.
Po konferencijos mokiniai dalyvavo protmūšyje „Įdomioji ekologija“ Žemės dienai paminėti. Buvo pateikta 20 klausimų susijusių su atliekų tvarkymu bei aplinkos tarša.

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė grupė

Kitos naujienos

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie užtikrina, kad interneto svetainėje veiktų visos galimos jos funkcijos. Slapukus galite išjungti savo naršyklės nustatymuose. Apie mūsų duomenų tvarkymo politiką galite rasti daugiau informacijos šioje nuorodoje.