PI ir PIE diena

Kovo 6 d. gimnazijoje I-os ir II-os klasės mokiniams vyko integruota fizikos–informatikos  pamoka „PI ir PIE diena“.

Paprastai PI diena švenčiama kovo 14 dieną, nes reikšmė π (pi) =3,1415926… . Pirmas skaičius atitinka mėnesio numerį, o kiti du – dieną (π (pi) =3,14 suapvalinta iki 2 skaitmenų po kablelio). Pi diena gali būti pažymima suvalgant apvalų pyragą, papuoštą graikiška raide π ir pi reikšmėmis, be to, π (pi) anglų kalba  tarimas sutampa ir su šio žodžio (angl. pie, „pyragas“) tarimu. Šią dieną sakomos iškilmingos kalbos skaičiaus π garbei, pabrėžiamas jo vaidmuo žmonijos gyvenime, bandoma įsivaizduoti antiutopinį pasaulį be π, sprendžiami matematiniai galvosūkiai ir mįslės bei žaidžiami žaidimai.
Pamokos metu mokiniai susipažino su PI skaičiaus atsiradimo istorija, senovės egiptiečių skaičiais ir Antano Baranausko – vieno ryškiausių moderniosios Lietuvių matematikos pradininko – asmenybe.
Pamokos pabaigoje vyko viktorina: mokiniai atsakinėjo į klausimus, pasinaudodami senovės egiptiečių skaičių simboliais, atliko matematines užduotis, prisiminė medžiagos tankio, šviesos sklidimo, atspindžio sąvokas bei analizavo judėjimą apskritimu.