Netradicinė pamoka Energetikos ir technikos muziejuje

Prisilietimas prie Renesanso

Gruodžio 6 d. IA, IIA, IIIA,B ir IVA klasių gimnazijos mokiniai  su lietuvių kalbos ir istorijos mokytojomis surengė netradicinę pamoką, skirtą geresniam Renesanso temos pagilinimui bei įtvirtinimui Energetikos ir technikos muziejuje, apsilankydami parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“. Muziejaus darbuotoja papasakojo įdomiausių istorijų apie Renesanso epochą bei, žinoma, Leonardo da Vinčio asmenybę, jo genialumą bei supažindino su parodos eksponatais: įvairių mašinų, įrenginių modeliais, žymiausių paveikslų reprodukcijomis. Menininkas buvo tikras genijus, kuris daugiau nei trisdešimt metų užrašinėjo visas savo idėjas, koncepcijas, planus, projektus ir mintis , sukūrė tūkstančius eskizų ir piešinių. Iš jų jis ketino sukurti „Visų daiktų enciklopediją“. Leonardas da Vinčis dažnai vaikščiodavo su eskizų knyga, kad užfiksuotų žmonių, su kuriais susitiko, veido išraiškas ir gestus. Jo paveikslai tokie paslaptingi ir magiški galbūt dėl to, kad menininkas ne tik turėjo talentą, bet ir labai daug dirbo, nors ir turėjo savybę nieko neužbaigti. Netradicinė pamoka padėjo mokiniams ugdytis komunikavimo, pažinimo, kūrybingumo bei socialinę kompetenciją.