VASARIO 16-OSIOS IR KOVO 11-OSIOS KELIAIS

Lietuvos valstybės ir Nepriklausomybės atkūrimo šventes II, III ir IV klasių mokiniai ir mokytojai minėjo netradicinėse erdvėse.

Interaktyvioje edukacinėje ekskursijoje „Vasario 16-oji: nuo idėjos iki valstybės“ Signatarų namuose mokiniai aiškinosi, kaip ši idėja buvo suprantama prieš daugiau nei 100 metų, skelbiant Lietuvos nepriklausomybę, bei diskutavo, kaip ją šiandien suprantame mes. Gimnazistai sužinojo, kad ant Vasario 16-osios Akto parašus padėję signatarai buvo ne vieninteliai, kūrę laisvą ir nepriklausomą valstybę, šalia jų veikė ir daugybė kitų visuomenės narių. Užsiėmimo metu dalyviai svarstė, kokia buvo šių žmonių reikšmė kuriant valstybę, kokį vaidmenį modernioje valstybėje atliekame kiekvienas iš mūsų, kokius valstybės simbolius perėmėme iš Vasario 16-osios epochos, o kokius – kuriame čia ir dabar. Mokiniai apsilankė Lietuvos valstybingumui svarbioje vietoje – Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambaryje bei atliko praktines užduotis.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą gimnazistai paminėjo ekskursijoje LR Seime, kuriame susipažino su Lietuvos parlamentarizmo istorija, valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra, lankėsi Kovo 11-osios Akto salėje, apžiūrėjo rūmuose eksponuojamas parodas.

Po edukacinių ekskursijų mokiniai diskutavo apie valstybinių švenčių minėjimo svarbą, apie tai, kas stiprina pilietinę tapatybę bei ką kiekvienam reiškia šios šventės.