Edukacinė išvyka į Saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą

2023 m. spalio 12 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė vyko į edukacinę išvyką Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre. Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras įsikūręs Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų. Gerokai apgriuvęs pastatas, statytas XIX a pabaigoje, buvo prikeltas naujam gyvenimui, jame įrengta įdomi ekspozicija. Visi darbai buvo vykdomi pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“ ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis.
Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas. Ekspozicija padeda suprasti, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė.
Centre  pateikta informacija apie Lietuvos bei užsienio saugomas teritorijas. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų.
Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos tema –  „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“. Ši ekspozicija atspindi gamtos ritmą ir cikliškumą, yra įdomi ne tik turiniu, bet ir stebina vizualiais sprendimais. Mokiniai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: aplinkui žolynai, paukščiai, žiogai, o užvertus galvą – debesys. Sienos dekoruotos gražiausiose Lietuvos pievose surinktais džiovintais žolynais, didžiuliais augalų, lapų piešiniais,  tai leidžia lankytojams pasijusti tarsi didžiulėje pievoje. Džiovintais žolynais dekoruotos sienos iš tiesų yra didžiulės sieninės spintos. Jas atvėrus – informatyvūs stendai apie draustinius, įspūdingiausius Lietuvos medžius ar vandens telkinius, didžiausius riedulius bei kitas kraštovaizdžio, gamtos ar paveldo įdomybes.
Kiekvienas ekspozicijos lankytojas tapo aktyviu dalyviu, galinčiu liesti, klausyti, pajausti.    Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, žiūrėjome filmus, klausėmės paslaptingų gamtos garsų. Mokiniams patiko laboratorinis stalas – klaustukas, kur įvairios gamtos mįslės paaiškinamos filmuotais siužetais.
Užsiėmimo metu buvo išbandyta interaktyvi smėlio dėžė, kurioje edukacijos dalyviai savo rankomis formavo kalnus ir kalvas, lygumas, ežerus, upes bei ugnikalnius. Smėlio dėžėje galima buvo ne tik stebėti, kaip iš ugnikalnio veržiasi lava, bet ir kaip formuojasi tikras viesulas, debesys bei lietus.
Terminaluose pateikiama informacija apie saugomų teritorijų įdomybes ir keliavimo galimybes padėjo atrasti ypatingas Lietuvos vietas. Kiekvienas ekspozicijos lankytojas tapo aktyviu dalyviu, galinčiu liesti, klausyti, pajausti…

Išvykos organizatoriai

Kitos naujienos

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie užtikrina, kad interneto svetainėje veiktų visos galimos jos funkcijos. Slapukus galite išjungti savo naršyklės nustatymuose. Apie mūsų duomenų tvarkymo politiką galite rasti daugiau informacijos šioje nuorodoje.