Vėlinių paminėjimas

Spalio 24 d. II a klasės mokiniai integruotos biologijos, etikos ir etninės kultūros pamokos „Žmogaus veiklos įtaka klimato kaitai; atliekų mažinimas Vėlinių minėjimo dienomis“ metu aptarė ne tik žmogaus veiklos įtakos gamtai faktorių, bet ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Aptarę atliekų problemą Vėlinių minėjimo dienomis, mokiniai liejo tikro bičių vaško žvakes. Ir ne tik tikro vaško, bet ir įsigyto iš netoli nuo Vilniaus esančio Neries regioninio parko bičių ūkio, turinčio Saugomų teritorijų produkto ženklą. Toks ženklas garantuoja, kad produktas pagamintas tausojant gamtą.

Spalio 27 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos bendruomenė susirinko po gimnazijoje kabančiu šiaudiniu sodu išdainuoti savo ilgesį. Kanklių skambėjimo lydimos našlaičių dainų melodijos kilo iki dangaus, o širdys tartum atlėgo. Degė mokinių nulieta bičių vaško žvakė, kiekvienam primindama, kad jos vienos galėtų pakakti paminėti visus giminės mirusiuosius. Visos mokinių nulietos žvakės iškeliavo į kiekvieno jų namus. Tikimės, tvari bičių vaško liejimo tradicija įsitvirtins, plėsis ir už gimnazijos ribų, ir šios žvakės pamažu ims keisti taršias parafinines žvakes.