Prancūzija

PRANCŪZIJA

Dalyvavimas Grundtvig 3 programoje – puiki galimybė dirbantiesiems suaugusiųjų švietimo institucijose pakelti savo dalykinę kvalifikaciją, įgyti naujų gebėjimų, patobulinti įgytus įgūdžius, pasisemti naujų idėjų ir užmegzti naudingų pažinčių profesinėje srityje. Dėl šių priežasčių nusprendžiau sudalyvauti konkurse Grundtvig 3 stipendijai gauti. Socrates tinklalapyje skelbiamoje kursų paieškos bazėje išsirinkau mano profesinius poreikius atitinkančius kursus „Kalbinių įgūdžių lavinimas prancūzų k. mokytojams“, vykusius 2006 m . rugpjūčio 14-25 d. Bezansone, Prancūzijoje. Juos organizavo vienas geriausių šalies Taikomosios lingvistikos centrų (orig. pav. – CLA), kuriame dirba nemažai prancūzų k. vadovėlių autorių. Todėl ši institucija kasmet sulaukia norinčių patobulėti iš viso pasaulio Frankofonijos organizacijai priklausančių šalių. Dalyvių geografija buvo išties plati ir šiais metais: Turkija, Haitis, Kroatija, Serbija, Rumunija, Nigerija, Siera Leone, Didžioji Britanija, Libanas, Alžyras, Vokietija, Ispanija ir t.t. Tačiau, pasak darbuotojų, lietuvių ten retai sutiksi, tad ir šįkart buvau vienintelė iš Lietuvos.

Organizatoriai pateikė platų pasirenkamųjų dalykų sąrašą ir sudarė galimybę savo pasirinkimą kurso pradžioje pakeisti, todėl dalyviai galėjo lankyti jiems naudingiausius ir įdomiausius modulius.

Mano pasirinktų paskaitų (kalbėjimo įgūdžių tobulinimas, vertimas užsienio k. pamokose, dalykinė prancūzų k.) turinys buvo orientuotas į integruotą kalbinį mokymą, apimantį sociokultūrines situacijas ir nūdienos realijas. Vyravo aktyvūs mokymo metodai: teko pasijausti tikrais aktoriais, vaidinant teismo procesą, šeimos išvyką į gamtą ir sprendžiant kelyje iškilusias problemas, ar atrasti savyje verslumo gyslelę ir dirbant grupėse sukurti verslo planą. Nustebino itin kompiuterizuotas ugdymo procesas, gausiai naudojamos IKT. Dėstytojai pateikė daug dalomosios medžiagos, garso ir vaizdo įrašų, kad juos galėtume panaudoti savo pamokose.

Po paskaitų buvo organizuojami forumai apie Prancūzijos kultūrą, civilizaciją ir jos integravimą į prancūzų k. mokymą, ekskursija po Bezansono miestą. O vakarais vyko prancūziškų filmų prezentacija, spektakliai, tarptautinis vakarėlis su nacionalinėmis dainomis ir šokiais.

Savaitgalį aplankėme Bezansono apylinkes, Nancray etnografinį Prancūzijos buities muziejų, kuriame sužinojome, kaip XVIII – XIX a. statė namus, spaudė sūrius, gamino valgį ir konservavo maisto produktus, kokiomis staklėmis audė. Taip pat pabuvojome Burgundijos sostine laikomame Dižono mieste ir 1441 m . neturtingiesiems įkurtoje ligoninėje Beaune mieste.

Dalyvavimas kursuose man buvo išties naudingas, nes patobulinau kalbines kompetencijas autentiškoje aplinkoje, pasidalinau savo darbine patirtimi ir iš kitų išmokau nemažai įdomių darbo metodų, kaip įdomiai dėstyti savo dalyką ir „prakalbinti“ besimokančiuosius. Todėl visiems palinkėčiau pasinaudoti galimybe ir aktyviau dalyvauti Grundtvig programoje.

Inga Milienė