Italija-Bolcanas

ITALIJA (Bolcanas)
15-asis pasaulio vokiečių kalbos mokytojų kongresas

2013 m. liepos 29 d. – rugpjūčio 3 d. Bolcane (Italija) vyko 15-asis pasaulio vokiečių kalbos mokytojų kongresas. Jame dalyvavau aš, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas, Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų ir dėstytojų draugijos pirmininkas Edvinas Šimulynas.

Kongreso šūkis buvo „Vokiečių kalba iš vidaus, vokiečių kalba iš išorės“. Į kalnų apsuptą Bolcaną, kuris priklauso Pietų Tiroliui (vokiškai kalbantis Italijos regionas), suvažiavo arti 3000 dalyvių iš įvairių pasaulio kampelių. Kongreso metu buvo galima pasiklausyti gausybės pranešimų, dalyvauti seminaruose, vadovėlių pristatymuose, kūrybinėse dirbtuvėse, kultūriniuose renginiuose, aplankyti parodas ir žinoma susipažinti su daugybe draugiškų žmonių.

Antrąją kongreso dieną skaičiau pranešimą tema „Motyvuojantys metodai: teatras ir fotografija“. Kaip Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų ir dėstytojų pirmininkas džiaugiuosi turėjęs galimybę dalyvauti Pasaulio vokiečių kalbos mokytojų asociacijų pirmininkų susirinkime, kurio metu sprendėme įvairioms pasaulio šalims aktualias problemas, tvirtinome naujus Pasaulio vokiečių kalbos mokytojų draugijos įstatus, 2017 m. pasaulio vokiečių kalbos mokytojų kongreso organizavimo vietą ir pan.

Taip pat tautų mugės metu su kolegomis turėjome galimybę pristatyti Lietuvą. Kongresas įsiminė ir nepriekaištinga organizacija. Džiugu, kad nedidelis miestas buvo puikiai pasiruošęs gausybei svečių. Didžioji dalis renginių vyko Bolcano universitete. Organizatoriams nuolat talkino didelė studentų komanda. Įsimintina ir speciali apylinkių pažinimo diena, kurios metu vykome į Veneciją.

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
Edvinas Šimulynas

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto