Austrija

AUSTRIJA

Spalio 23 – lapkričio 3 dienomis stažavausi Austrijoje, Zalcburge, gavusi Socrates fondo Grundtvig 3 individualią stipendiją. Kursus organizavo Verein Fokus Deutsch, kursų pavadinimas “Lebendige Sprache”.

Kursuose dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Turkijos, Graikijos, Norvegijos ir Bulgarijos mokytojai. Kursų turinį sudarė krašto pažinimas ir jo dėstymo metodika. Buvo gvildenamos įvairios temos – istorinių aplinkybių įtaka Austrijos vokiečių kalbai, masinės informacijos priemonių kalba, kaimynų bavarų tarmės ypatybės, valstybinės ir religinės Austrijos šventės, šios šalies švietimo sistema, literatūra ir kinas Zalcburge.

Per šias dešimt dienų vyko daug paskaitų ir seminarų, kuriuos vedė universitetų dėstytojai, reikėjo rinkti ir apdoroti informaciją patiems dalyviams, buvo suorganizuotos kelios ekskursijos bei pažintiniai vizitai į mokyklas. Buvo labai įdomu ir naudinga su kolegomis iš kitų šalių pasidalinti savo žiniomis bei pačiai pasisemti naudingos patirties.

Kursų metu visiems dalyviams buvo pateikta daug naujos metodinės medžiagos, paruoštos tiesioginiam taikymui pamokoje, kiekviena dieną gaudavome aktualią spaudą ir, be abejo, tai buvo puiki galimybė kasdien bendrauti vokiečių kalba.

Ilona Filipenkovaitė – vokiečių kalbos vyr.mokytoja, mokytoja-konsultantė