Austrija-Viena-Braunau

TARPTAUTINĖ LIETUVOS IR AUSTRIJOS VOKIEČIŲ KALBOS MOKYTOJŲ MAINŲ PROGRAMA

2012 m. lapkričio 18 d. – gruodžio 1 d. aš, vokiečių kalbos mokytojas Edvinas Šimulynas, dalyvavau Austrijos Mokymo, meno ir kultūros ministerijos kartu su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija inicijuotoje tarptautinėje Lietuvos ir Austrijos vokiečių kalbos mokytojų mainų programoje. Jos formatas – pažintiniai seminarai Austrijos Mokymo, meno ir kultūros ministerijoje bei ekskursijos po įvairias Vienos mokyklas (1-oji savaitė); galimybė vesti Lietuvą reprezentuojančias pamokas įvairių Austrijos regionų moksleiviams (2-oji savaitė).

Programoje taip pat dalyvavo vokiečių kalbos mokytojai iš Slovėnijos, Suomijos, Norvegijos ir Estijos. Pirmąją savaitę Vienoje aplankėme 6 mokyklas ir gimnazijas, Europos biurą. Buvome išsamiai supažindinti su Austrijos švietimo sistema bei galėjome pamatyti kaip ugdymas įgyvendinamas praktiškai. Antrąją komandiruotės savaitę praleidau Braunau mieste šalia Vokietijos sienos, kur vedžiau pamokas 4 mokyklų mokiniams.

Kelionės metu turėjau galimybių austrams pristatyti Lietuvą, įgavau daug patirties, susipažinau su naujovėmis, kuriomis pasidalinau su kolegomis Lietuvoje. Taip pat kelionės metu užmezgiau kontaktus su įvairiomis mokyklomis – galimomis būsimų projektų partnerėmis. Turtinga kelionės metu buvo ir kultūrinė programa. Teko aplankyti Zalcburgą, Lincą bei Miuncheną.

fotofotofotofotofotofoto

Humanitarinių ir socialinių mokslų ugdymo skyriaus vedėjas

Edvinas Šimulynas