Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba, pirmininkaujama Jono Basanavičiaus, vienbalsiai priėmė ir paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės aktą, kurį pasirašė visi dvidešimt Lietuvos Tarybos narių. Vasario 16-osios nepriklausomybę nuo visų šalių skelbiantis, pačioje Lietuvos Taryboje gimęs nutarimas tapo nepriklausomybės pamatu ir laisvės simboliu. Jis tapo lietuvių tautos siekiu ir vėliava ateičiai. Mykolas Romeris apie šį pamatinį valstybės dokumentą yra sakęs: „1918 m. vasario 16 d. aktas – tai Lietuvos renesanso kūrinys, jos artimiausios praeities kondensuotas žodis ir jos ateities titulas.“

Lietuvos valstybingumo atkūrimą gimnazijos mokiniai ir mokytojai minėjo vasario 11-ąją. Pamokų metu buvo aptartas Lietuvos kelias į Vasario 16-ąją, tuometinė geopolitinė situacija, Nepriklausomybės Akto tekstas, patvirtintas signatarų parašais. Mokiniai ir mokytojai diskutavo apie Vasario 16-osios prasmę šių laikų jaunam žmogui, apmąstė asmeninį santykį su šia valstybine švente, o savo mintis įprasmino nuotraukose „Šešiolika Vasario akimirkų – linkėjimai Lietuvai“.