Loading Renginiai

« Visi renginiai

• Šis renginys pasibaigė.

Integruota pamoka Knygnešio dienai paminėti

2021-03-16

Integruota pamoka Knygnešio dienai paminėti

Kovo 16 dieną minima Knygnešio diena pagerbiant knygnešius, lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo metais platinusius lietuviškas knygas. Šiai progai kovo 15 dieną buvo skirta integruota istorijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoka, kurioje dalyvavo I a, III a, III b ir IV b klasių mokiniai. Istorijos mokytoja priminė knygnešystės istorinį kontekstą, tai lietuvių spaudos lotyniškais rašmenimis uždraudimas 1864–1904 m. buvo viena iš Rusijos valdžios politinių priemonių, kuriomis siekta sutrukdyti natūralią lietuvių tautos raidą ir surusinti lietuvius. Lietuvių kalbos mokytojos Jūratė ir Vanda kalbėjo apie knygos ir kalbos reikšmę žmogaus gyvenime, knygnešystės istoriją prozoje bei poezijoje. Pamokos dalyviai žiūrėjo filmą „Knygnešys“, dalyvavo diskusijoje apie knygnešystę, mokiniai papasakojo apie savo santykį su knyga.

Data:
2021-03-16