„Pažvelk, o tada pažvelk dar kartą“ (Philipas Yenawine’as)

„Židinio“ SG mokytojai norėdami mokymą(si) padaryti patrauklesnį bei įdomesnį vis dažniau renkasi netradicines pamokas už mokyklos ribų. 2023 05 10 III, IV gimnazijos klasių moksleiviai lankėsi MO muziejuje, kur dalyvavo edukacijoje – užsiėmime pagal vizualinio mąstymo metodą „Kas vyksta šiame paveiksle?“. Edukacija skatino moksleivius į meno kūrinius pažvelgti be išankstinių įsitikinimų ir nusistatymų. Užsiėmimo metu  vyko aktyvus jo vedėjo ir dalyvių dialogas, paremtas  universalia klausimų sistema, sukurta psichologės Abigailės Housen ir edukatorius Philipo Yenawine’o. Kadangi kiekvienas dalyvis paveikslus mato skirtingai, užsiėmimo pradžioje dėmesį sutelkėmė į objektyvius meno kūrinį apibūdinančius faktus: formą, kompoziciją, spalvą, medžiagas, o vėliau aptarėmė subjektyvias moksleivių siūlomas kūrinio interpretacijas, kurias jiems buvo iš tiesų labai smagu kurti. Ypatingai  įdomių interpretacijų  mokiniai išsakė apie  žymaus šių laikų dailininko Š. Saukos paveikslą. Edukatoriaus  padedami kiekvienas užsiėmimo dalyvis sukūrė savo „tiesą“, apibūdinančią pasirinktus  meno kūrinius. Apsilankę Mo muziejaus edukacijoje mokiniai ne tik giliau žvelgė ir interpretavo konkrečius meno kūrinius, bet taip pat  susipažino su muziejuje vykstančiomis parodomis. Didesnį dėmesį skyrėme „Vilniaus Pokeriui“, nes 1989 m. išėjęs Ričardo Gavelio romanas iki šiol yra vadinamas vienu iš svarbiausių Vilniaus tekstų, skelbiančių visokeriopą laisvę bei multikultūriškumą. Romanas vienas  iš pirmųjų  postmodernistinės lietuvių literatūros kūrinių, kuris išlieka aktualus ir šiandien, minint Vilniaus 700 metų jubiliejų, nes, anot R. Gavelio, Vilnius yra neribotų galimybių miestas.