Profesija – mokslininkas? Ne, tai gyvenimo būdas.

Sausio 7 dieną Vilniaus “Židinio” suaugusiųjų gimnazijos bendruomenės nariai lankėsi M.Mažvydo Nacionalinėje bibliotekoje, kurioje tą vakarą vyko lietuvių kalbai pasišventusio kalbininko Guido Michelinis paskaita „Lietuvių kalbos pranašumas kai kurių „didžiųjų“ Europos kalbų atžvilgiu“. Italų kalbininkas patraukė dėmesį ne tik savo meile lietuvių kalbai, bet ir savo žiniomis, kauptomis ne vieną dešimtmetį. Anot profesoriaus, gražiausios pasaulio kalbos yra tik dvi – jo gimtoji kalba italų ir jo tiriamoji kalba – lietuvių. Guido Michelinis pats puikiai kalba lietuviškai, vedęs žmoną lietuvę ir vaikus mokęs nuo gimimo iš karto abiejų kalbų, savo pavyzdžiu įrodo, kad mūsų gimtoji kalba yra įdomi, patraukli ir net užsieniečiui išmokstama. Profesorius paskaitos metu atskleidė ir tokios paslaptingos profesijos – mokslininko, kasdienybės užkulisius. Daugybė jo studentų apgintų darbų, krūva lietuviškų kūrinių išverstų į italų kalbą, paskaitos įvairiuose pasaulio šalių universitetuose – tai veiklos, kurios netelpa į tradicinius darbo dienos rėmus. Kaip pažintinėje mokslo laidoje „Mokslo sriuba“ pasakė jaunoji fizikė Mažena Mackoit Sinkevičienė „Mokslininkas – ne profesija, o gyvenimo būdas.” Tad belieka tik džiaugtis kad yra mokslininkų, kuriems lietuvių kalba, nors ir būdama viena seniausių, viena sudėtingiausių ir ganėtinai konservatyvi, yra tapusi gyvenimo būdu.

Paveikslėlis