Netradicinė pamoka „Vilniaus geto keliais“

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Šiemet minimos 80-osios Vilniaus geto likvidavimo metines.

1941 m. birželį vokiečiams okupavus Vilnių prasidėjo masinės ir sistemingos Vilniaus žydų žudynės. Vilniuje buvo suformuoti du getai – Mažasis ir Didysis. Mažasis buvo įkurtas senajame Žydų kvartale, Didysis – kitapus Vokiečių gatvės. Maždaug po mėnesio Mažasis getas buvo likviduotas, jame įkalinti žmonės nužudyti Paneriuose. 1943 m. rugsėjo 23 d. likviduojant Vilniaus getą jame buvo likę apie 10 000 žydų. Kaip ir visi kiti žydai, jie buvo ciniškai išžudyti: didžioji dalis išvežti į koncentracijos stovyklas Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje, kiti – sušaudyti Paneriuose. Nacių okupaciją pavyko išgyventi vos 2 000 – 3 000 Vilniaus žydų.

Gimnazijos IV a ir IV b klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje po Vilniaus geto teritoriją. Mokiniai ne tik papildė žinias  apie Vilniaus getą, bet ir  aplankė unikalias buvusio geto vietas, pastatus, kurie nebyliai pasakoja skaudžią Vilniaus žydų istoriją.