Netradicinė pamoka Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos ekspozicijoje “Lietuva iki Mindaugo”

III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos ekspozicijoje.

Pirmo aukšto salėje „Lietuva iki Kristaus“ mokiniai susipažino su seniausiais eksponatais – akmens amžiuje vietos gyventojų naudotais darbo įrankiais ir ginklais. Muziejaus edukatorius suteikė unikalią galimybę išmėginti ir prisiliesti prie to, ką sukūrė pirmykštis žmogus: titnago dirbinių, darbo ir medžioklės įrankių, buities daiktų.

Mokiniai sužinojo, kad antro aukšto salė „Lietuva iki valstybės susidarymo“ apima daugiau kaip tūkstančio metų laikotarpį jau po Kristaus gimimo. Žmonių buities, gyvensenos raida nuo I iki XIII amžiaus išdėstyta atskiromis temomis: mainai ir prekyba, žemdirbystė, metalurgija, ginkluotė, raitelis ir žirgas, verpimas ir audimas, keramika. Lietuvių tautos etninė istorija pristatoma per atskirų baltų genčių: lietuvių, jotvingių-sūduvių, aukštaičių, sėlių, žiemgalių, žemaičių, skalvių, kuršių – archeologinius radinius ir laidosenos papročių kaitą.

Mokiniai ypač domėjosi prieš beveik aštuonis tūkstančius metų palaidotu žyniu, Briedžių briede – vienintele tokia Lietuvoje penkių tūkstančių metų senumo apeigine lazda su briedės galva, akmens amžiaus gintaro dirbinių kolekcija, Stakliškių lobiu, kuris sveria 3 kilogramus.

Archeologijos ekspozicija „Lietuvos proistorė“ – tai dvylikos tūkstančių metų kelionė, prasidedanti nuo seniausio įvykio – kai nuslinkus ledynui Lietuvos teritorijoje pasirodo pirmieji žmonės, ir pasibaigianti geležies amžiuje, kai Lietuvoje susiformavo baltų gentys, kurių pagrindu buvo kuriama valstybė.

 

Kitos naujienos

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie užtikrina, kad interneto svetainėje veiktų visos galimos jos funkcijos. Slapukus galite išjungti savo naršyklės nustatymuose. Apie mūsų duomenų tvarkymo politiką galite rasti daugiau informacijos šioje nuorodoje.