Netradicinė pamoka Holokausto ekspozicijoje

Rugsėjo 23-ioji –  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šią dieną gimnazijos IV a, b klasių mokiniai kartu su istorijos ir lietuvių kalbos mokytojomis minėjo  netradiciškai – aplankė Holokausto ekspoziciją Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje. Joje mokiniai susipažino su Lietuvos žydų istorija ir kultūra nuo jų atvykimo į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę iki tragiškos žūties XX a. viduryje, aplankė ekspozicijos patalpose įrengtą geto slėptuvę „maliną“.

Holokausto ekspozicija paliko gilų įspūdį, paskatino domėtis Lietuvos ir Vilniaus žydų bendruomenių istorija, kultūros savitumu. Gimnazistai turėjo galimybę susimąstyti apie tai, kas yra Holokaustas, ar galima prisiliesti prie skausmo, iškentėto prieš daugybę metų, ir bent mintyse ištarti žodžius apie šį nusikaltimą žmonijai: ,,Niekada daugiau…“.

Mokinių nuomone, tokios netradicinės pamokos jaunimui įdomios ir svarbios: padeda atverti duris diskusijai, bendravimui, bendradarbiavimui, skatina domėtis kitomis kultūromis, gyvuojančiomis Lietuvoje, jų istorija.