Netradicinė pamoka: „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas”

Spalio 4 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos I-III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje  Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Pamokos uždavinys buvo praplėsti žinias apie Lietuvos saugomas teritorijas. Ekspozicija padėjo suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė.

Netradicinė pamoka vyko modernioje interaktyvioje Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijoje. Tai tarsi simboliniai vartai į Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus. Centro terminaluose pateikiama informacija apie saugomų teritorijų įdomybes ir keliavimo galimybes padėjo atrasti ypatingas Lietuvos vietas. Kiekvienas ekspozicijos lankytojas tapo aktyviu dalyviu, galinčiu liesti, klausyti, pajausti… Mokiniai sužinojo, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų. Buvo išsiaiškinta, kokiu tikslu Lietuvoje įsteigtos saugomos teritorijos, kokia jų išskirtinė vertė. Mokiniai gilinosi  į draustinių svarbą siekiant išsaugoti specifines gyvūnų ir augalų rūšis bei buveines. Pamokos  metu mokiniai mokėsi skirti paukščių balsus, sužinojo, kas didžiausių savo gyvenimo dalį pramiega, kokiame ežere galima rasti gintaro. Stalas- klaustukas „atsakė“ į užduodamus klausimus, o liečiami ekranai suteikė informacijos apie lankytinus objektus saugomose teritorijose.