Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 11 – osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga gimnazijos bendruomenė dalyvavo Valdovų rūmų edukaciniame renginyje „Lietuvos valstybės sienų kaita“.

Valdovų rūmų edukatorė priminė, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė kartais pavadinama imperija – taip pabrėžiamas įspūdingas Lietuvos valstybės dydis XIV–XV amžiuje. XIII a. sukurta valstybė augo ir stiprėjo, o XV a. tapo viena didžiausių ir įtakingiausių valstybių Vidurio Europoje.

Nagrinėjome muziejaus ekspozicijoje esančius žemėlapius, diskutavome apie valstybės teritorijos ir sienų kaitą, aiškinomės, kaip Lietuvos didieji kunigaikščiai plėtė savo valdas, kurių šiandienių valstybių žemės kadaise priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Taip pat aiškinomės, kada ir dėl kokių priežasčių valstybė pradėjo silpti.

Mokiniai kėlė daug klausimų, todėl edukacinis renginys buvo gyvas ir įdomus. Kovo 11 – osios šventę pasitikome prasmingai – muziejuje, kuris įkūnija Lietuvos praeitį ir sujungia ją su dabartimi bei ateitimi.

„Savo valstybingumo reikšmę šiandien suvokiame aiškiau. Ukrainiečių kova palietė mus visus, priminė laisvės trapumą, o kartu ir nepalaužiamą ryžtą jos siekti. Susitelkimas, susivienijimas dėl laisvės nebėra tik gražūs žodžiai. Tai tampa mūsų politinių apmąstymų, sprendimų, kartais kompromisų, dėl kurių sutrinkame, kasdienių praktikų pagrindu“. (VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas).

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir linkėdami pasauliui taikos, gimnazijos erdves mokiniai papuošė Lietuvos valstybės vėliavos ir Ukrainos valstybės vėliavos spalvomis.