Lietuvių kalbos pamoka netradicinėje erdvėje

2021-12-08

Ką mums sako skaičiai? Ar šiandieninis mūsų racionalus požiūris į matematines sistemas ir šalti skaičiavimai – tai vienintelis įmanomas būdas apibūdinti pasaulį?
Gruodžio 8 d. III E ir III D klasių mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko netradicinėje erdvėje – Rotušėje. Mokiniai aplankė lenkų menininko Jakubo Woynarowskio parodą Sol Salutis: skaičių kalba. Sol Salutis pasakojimas paremtas laipsnišku teksto ir skaičių deriniuose slypinčių reikšmių dekodavimu, šias reikšmes palaipsniui atskleidžiant audiovizualinio renginio dalyviams. Tai metaforinis „suvokimo aparatas“, leidžiantis perskaityti ir iššifruoti signalą iš ateities.

Lietuvių kalbos mokytoja J. Vainorienė