KULTŪRINĖ EDUKACINĖ PROGRAMA – IŠVYKA „ Iškilios Lietuvos asmenybės Vilniaus senamiestyje“

KULTŪRINĖ EDUKACINĖ PROGRAMA – IŠVYKA

„ Iškilios Lietuvos asmenybės Vilniaus senamiestyje“

Gimnazijos klasių vadovai ir mokiniai atsiliepė į kvietimą pažinti sostinės erdves rengiantis Vilniaus miesto 700-ųjų metų jubiliejui.

Kovo 22 dieną grupė klasių vadovų ir IIIA bei IVB klasių mokinių dalyvavo edukacinėje programoje-išvykoje „ Lietuvos istorinės asmenybės Vilniaus senamiestyje“. Jos metu, eidami nuo Žemaitės iki J. Basanavičiaus paminklų, dalyviai plačiau susipažino su septyniomis iškiliomis asmenybėmis, palikusiomis ryškų pėdsaką tautos kultūroje ir istorijoje (V. Kudirka, L. Stuoka-Gucevičiumi, S. Daukantu, K. Donelaičiu,  A. Mickevičiumi), pasinaudojo unikalia galimybe „prakalbinti“ keletą skulptūrų ir išgirsti nuotaikingas, dar negirdėtas,  jų prototipų gyvenimo istorijas. (Vilnius-ketvirtasis miestas pasaulyje „prakalbinęs“ skulptūras).

Edukacinės išvykos tikslas-išplėsti mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas, ugdyti kultūrinį-istorinį sąmoningumą, užmegzti individualius santykius su vizualiuoju  menu- pasiektas.

Klasių vadovų metodinės grupės pirmininkė