Kovo 16-oji – Knygnešio diena

Kovo  16 d. Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Knygnešystė – XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų, pasireiškęs lietuviškų leidinių spausdinimu užsienyje, daugiausiai tuometinėje Prūsijoje, Mažojoje Lietuvoje bei Amerikoje, nelegaliu gabenimu per sieną ir platinimu; persekiota Rusijos valdžios.

Jurgis Bielinis įėjo į lietuvių tautinio judėjimo istoriją kaip ryškiausias lietuvio knygnešio prototipas. J. Bielinio gimimo diena (kovo 16 d.) minima kaip Knygnešių diena.

Kovo 16 – 17 dienomis vyko integruotos istorijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamokos I – III gimnazijos klasių mokiniams. Remiantis parengta prezentacija ir meniniu filmu “Knygnešys”, mokiniai atliko užduotis, aptarė pagrindinius carinės Rusijos imperijos politikos bruožus Lietuvoje, vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, knygnešių veiklą bei jos reikšmę Lietuvos valstybingumo atkūrimui.