„Ką pasakoja Vilniaus gynybinės sienos bastėja?“

Mokslo metus I-III gimnazijos klasių mokiniai užbaigė edukaciniame užsiėmime „Ką pasakoja Vilniaus gynybinės sienos bastėja?“. Mokiniai daugiau sužinojo apie Vilniaus praeitį, gynybą, ginkluotės istoriją nuo titnaginių iki parakinių ginklų atsiradimo, dalyvavo pažintiniame orientaciniame žaidime, tyrinėjo Vilniaus bastėjos paslaptis ir pastato išskirtinumus.

Vilniaus gynybinė siena buvo pastatyta XVI a. Tai buvo uždaras pustrečio kilometro ilgio žiedas apjuosęs visą tuometinį Vilnių. Sienos aukštis vietomis siekė 10 -12 m, o mūro storis svyravo nuo 90 cm iki beveik 1,5 m.  Į miestą galima buvo patekti tik pro 10 sienoje įrengtų vartų. XVII a. pirmoje pusėje sienoje šalia Subačiaus vartų buvo pastatyta bastėja.

Mes kiekvieną dieną susiduriame su daugybe istorinių šaltinių, kurie mums pasakoja apie praeitį. Juos atpažinti ir suprasti – svarbus kiekvieno mūsų uždavinys. Juk ne veltui prieš keletą tūkstančių metų garsusis filosofas Ciceronas sakė, kad istorija yra gyvenimo mokytoja.