Integruota biologijos ir informacinių technologijų pamoka

Kovo 9-10 d. devintose ir dešimtose gimnazijos klasėse vyko integruota biologijos ir informacinių technologijų pamoka “Cukraus kiekio gaiviuosiuose gėrimuose nustatymas”.

Biologijos mokytoja J. Greičiūtė  papasakojo, kiek cukraus užtenka suvartoti per parą ir kokią įtaką žmogaus sveikatai turi per dideli cukraus kiekiai. Buvo akcentuota, kad su gaiviaisiais gėrimais galime gauti labai didelius kiekius cukraus.

Informacinių technologijų mokytoja E. Kirlytė priminė, kaip naudotis MS Excel skaičiuokle, kurti savo formules, kurių pagalba galima apskaičiuoti gaunamą cukraus kiekį per dieną, savaitę, mėnesį.  Kokias diagramas naudoti cukraus kiekio palyginimui įvairiuose gėrimuose.

Vėliau mokiniai MS Excel programa pildė lenteles, kūrė diagramas, kiek ir kokių gaiviųjų gėrimų vidutiniškai jie išgeria per dieną.

Pamokos metu buvo ugdomos sveikatingumo ir informacinio raštingumo kompetencijos. Mokiniai sužinojo apie cukraus poveikį sveikatai, išmoko skaityti gaiviųjų gėrimų etiketes. Gauta informacija paskatino mokinius susimąstyti, kad jų sveikata gali priklausyti nuo labai paprastų dalykų. Cukraus atsisakymas yra sveikatos problemų šalinimas bei  palengvinimas. Cukrus sukelia priklausomybę, o jo atsisakymas yra nelengvas procesas, bet įmanomas.

Reikia prisiminti, kad cukrus skysčių pavidalu yra blogesnis už cukrų maisto pavidalu. Cukrus iš sulčių, limonadų, arbatos ar kavos greičiau absorbuojamas ir lengviau patenka organizmą. Tai kaip „greitkelis“ į kepenis, o po to – tiesiai ant pilvo riebalų forma. Galiausiai nuolat vaišindamasis saldžiais gėrimais nenumalšinsi troškulio, dėl to vartoji dar daugiau gėrimų, gauni dar daugiau cukraus ir angliavandenių.

Tikimės, kad šios pamokos moksleivius privertė susimąstyti. O atlikti darbai parodė, kad dauguma mokinių saldžiųjų gėrimų vartoja palyginti mažai.