Integruota biologijos, fizikos ir informacinių technologijų pamoka “Mobiliųjų įrenginių poveikis žmogaus sveikatai”

Metodinės savaitės metu kovo 23 d. IIA gimnazijos klasėje vyko integruota biologijos, fizikos ir informacinių technologijų pamoka “Mobiliųjų įrenginių poveikis žmogaus sveikatai”.Biologijos mokytoja J. Greičiūtė  pristatė pamokos tikslą: išsiaiškinti, kokį poveikį mobilieji telefonai turi žmogaus sveikatai.

Pamokos pradžioje IIA klasės mokinys Joris pristatė mobiliųjų telefonų evoliuciją, technologijas naudojamas mobiliuosiuose telefonuose.

Vėliau mokiniai buvo susiskirstyti į dvi grupes ir atliko kūrybinę užduotį: pirma grupė turėjo išskirti mobiliųjų telefonų panaudojimo privalumus, kita – mobiliųjų telefonų galimas žalas. Tada abiejų grupių  mokiniai pristatė savo darbus.

Informacinių technologijų mokytoja E. Kirlytė papasakojo apie mobiliųjų telefonų skleidžiamą elektromagnetinę spinduliuotę, jos charakteristikas. Pademonstravo filmuką, kaip į mobiliojo telefono skleidžiamą elektromagnetinę spinduliuotę susijungimo metu reaguoja šalia telefono padėtos geležies drožlės.

Biologijos mokytoja pristatė mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai mokslinius įrodymus. Paaiškino, kodėl mobilieji įrenginiai neigiamai veikia įvairias žmogaus organų sistemas ir organus: smegenis, akis, nervų sistemą, kaklą ir raumenis. Informacinių technologijų mokytoja pademonstravo, kokios fizikinės jėgos veikia žmogaus kaklą, kai jis naudojasi mobiliuoju telefonu.

Mokiniams grupėse buvo skirta dar viena užduotis: surašyti, kaip, jų nuomone, galima sumažinti mobiliųjų įrenginių neigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

Pamokos metu buvo ugdomos sveikatingumo ir informacinio raštingumo kompetencijos. Mokiniai sužinojo apie elektromagnetinę spinduliuotę ir jos poveikį žmogui. Gauta informacija paskatino mokinius susimąstyti, kad mobilieji įrenginiai, be kurių jie sunkiai įsivaizduoja šiuolaikinį žmogų, ne tik palengvina gyvenimą, bet taip pat turi ir neigiamą poveikį. Kartais patartina riboti naudojimosi jais laiką.