Gyvenimas turėtų būti skaidrus (I. Veisaitė)

Holokaustas – skaudi ir jautri tema, todėl mokytojui svarbu rasti tinkamą pamokos formą bei metodus kalbėti šia tema. Kaip vienas iš būdų mokyti Holokausto temą gali būti integruotos pamokos už mokyklos ribų. Būtent tokią pamoką „Likimus keitę žmones: Pasaulio tautų teisuoliai“ Metodinės savaitės, vykusios gimnazijoje balandžio 17-21 d., II – IV klasių gimnazistams organizavo istorijos ir lietuvių kalbos mokytojos. Mokiniai prieš pamoką susipažino su pamokos uždaviniu, su mokytojomis aptarė sąvokas: holokaustas, antisemitizmas, getas, Pasaulio tautų teisuoliai, gavo žemėlapį ir kryžiažodį. Gimnazistai susiskirstę grupelėmis ieškojo pasaulio tautų teisuolių įamžinimo vietų Vilniuje bei pildė kryžiažodį įrašydami teisuolių vardus ir pavardes. Mokiniams darbas sekėsi puikiai, dirbdami grupelėse lavino komunikavimo, pažinimo, skaitmenines kompetencijas. Baigiantis pamokai, susitikę su mokytojomis VU S. Daukanto kiemelyje gimnazistai atliko refleksiją bei įsivertinimo užduotis.