Europos kalbų diena 2023

Europos kalbų diena

2023

Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva kasmet rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Tai proga prisiminti turtingą Europos kultūros paveldą ir būtinybę puoselėti kalbų įvairovę mūsų žemyne.
2023-ieji – Europos įgūdžių metai, o kalbų mokėjimas – vienas svarbiausių įgūdžių. Mokytis naujų kalbų naudinga visiems, nepaisant amžiaus, darbo pobūdžio ar gyvenamosios vietos. Kalbų mokėjimas atveria daugiau galimybių įsidarbinti, mokytis, pažinti pasaulį, bendrauti ir surasti draugų, plėtoti verslą, dalintis žiniomis ar išspręsti iškilusias problemas.
Artėjant Europos kalbų dienai, rugsėjo 18 – 25 d. Vilniaus ,,Židinio“ gimnazijos I – IV klasių mokiniai kalbų pamokų metu kūrė dedikacijas įžymiems Lietuvos žmonėms. Dedikacijos tikslas –  prisiminti ir pagerbti Lietuvą pasaulyje garsinančias asmenybes, dedikacijos rašytos gimtąja ir užsienio kalbomis.
Mokiniai džiaugiasi ir didžiuojasi garsiais menininkais, sportininkais, istorinėmis asmenybėmis – tai M. K Čiurlioniu, A. Saboniu, R. Meilutyte,  Karaliumi Mindaugu, kunigaikščiu Vytautu ir dar daugeliu kitų.
Europos kalbų dieną rugsėjo 26 d. gimnazijos patalpas papuošė stendas su mokinių dedikacijomis, kuriomis džiaugėsi visa gimnazijos bendruomenė.

Kalbų mokytojai