Europos kalbų diena

Kasmet rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. 800 milijonų įvairaus amžiaus, skirtingo išsilavinimo ir individualios gyvenimiškos patirties europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių skatinami mokytis daugiau kalbų. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje.

Mūsų gimnazijos kalbų mokytojai drauge su mokiniais nutarė šių metų Europos kalbų dienos minėjimą susieti su artėjančiu Vilniaus miesto vardo paminėjimo jubiliejumi. Daugelis pritarė idėjai sukurti sostinei sveikinimą įvairiomis kalbomis. Nuo rugsėjo 19 iki 23 dienos mokiniai kūrė, redagavo, tobulino, meniškai įprasmino savo darbus, kurie buvo patalpinti mobiliame stende.

Rugsėjo 26 d. lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbų pamokų metu mokytojai su mokiniais diskutavo apie Europos šalių kultūrų įvairovę bei daugiakalbystę, mokėsi vertinti ir gerbti šalių tradicijas, jų savitumą ir simboliką. Sustoję prie pačių sukurto stendo dalijosi mintimis apie Vilnių – vieną iš gražiausių Europos miestų ir kalbą – vieną iš seniausių pasaulio kalbų.