Edukacinis dviračių žygis

Birželio 8 d. Vilniaus ,,Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos mokiniai ir mokytojai leidosi į edukacinį dviračių žygį po Vilniaus apylinkes. Smagu, kad važiavimas dviračiais jau tampa tradiciniu gimnazijos žygiu, kuriuo stiprinama fizinė ir emocinė mokinių bei mokytojų sveikata.

Žygio pradžia prasidėjo ties dešiniuoju Neries upės dviračių taku link Verkių regioninio parko. Pirmasis sustojimas – Vilniaus Švč. Trejybės (Trinapolio) bažnyčia. 18 a. greta Švč. Trejybės bažnyčios gyveno Švč. Trejybės katalikų vienuolio ordino vienuoliai. Trinitorius šioje Vilniaus vietoje 1700 m. apgyvendina vyskupas Kazimieras Konstantinas Bžostovskis ir nuo tada ši vieta vadinama Trinapoliu, t. y trinitorių miestu.

Apsižvalgę sėdome ant dviračių ir sukome dviračių pedalus link Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos. Atvykus čia mūsų laukė siurprizas. Būtent tuo metu seminarijoje lankėsi arkivyskupas Gintaras Grušas. Arkivyskupo atstovai padovanojo mokiniams ir mokytojams religinės tematikos knygų, atvirukų, DVD plokštelių, kuriuos parvežėme į Vilniaus ,,Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos biblioteką.

Paskutinis mūsų aplankytas taškas – Vilniaus (Kalvarijų) Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia.

Iš viso nuvažiavome 37 kilometrus. Laimingi ir sveiki grįžome į Vilniaus ,,Židinio“ suaugusiųjų gimnaziją.