Edukacinė išvyka į 2022-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinę – Kauną

Ankstyvą gegužės 19-osios rytą grupė II A, III A ir IV B klasių mokinių su lietuvių kalbos ir istorijos mokytojomis išvyko į edukacinę kelionę. Pirmasis aplankytas objektas  – IX fortas – Kauno tvirtovės dalis, kurioje buvo įrengtas modernus gynybinis įtvirtinimas, Sunkiųjų darbų ir Tarpukario kalėjimai, 1941 metais įvykdyta „Didžioji akcija“ – sušaudyta tūkstančiai Kauno geto žydų. Aukoms atminti stūkso didingas monumentas.

Pozityvesne nuotaika išvykos dalyvius „pasitiko“ J. Tumas-Vaižgantas savo buto – muziejaus balkonėlyje ir ypatingai mylintis savo darbą gidas. Bute-muziejuje – unikalūs daiktai, supę „deimančiukų ieškotoją“ jam gyvenant Kaune. Pats Vaižgantas savo buto aplinką buvo pavadinęs meniškai kunigiška, nes nuo sienų žvelgia daugybė paveikslų, kampe kabo kanauninko stula, o spintoje – ypatingieji kailiniai. Užsukome ir į netoliese esančią bažnytėlę, kurioje dvasiškas pareigas atliko dosnusis kunigas.

Netrukus dalyviai pravėrė Maironio lietuvių literatūros muziejaus, šiais metais mininčio 85-ąsias įkūrimo metines, duris ir pateko į ekspoziciją „Literatūra keičia…“, kurioje – eksponatai nuo XVI amžiaus iki šių dienų. Lankytojams pristatomas animacinis edukacinis serialas „Palikti muziejuje“, sukurtas intelektualių edukacinių žaidimų „O ką renkiesi tu?“ sistema. Išbandę tą sistemą įsitikinome – literatūra t i k r a i keičia.

Minint R. Kalantos žūties 50-ąsias metines, aplankėme jo susideginimo vietoje pastatytą paminklą „Aukos laukas“, padiskutavome, uždegėme atminimo žvakutę.

Paskutinis išvykos akcentas – Kauno pilis ir garsusis paminklas Vyčiui, prie kurių vyko parengiamieji darbai 2022 metų Kultūros sostinės koncertui.

Galima drąsiai teigti, kad kelionės teikia neabejotinos naudos : suartina, motyvuoja, tobulina.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja