Edukacija „Č. Milošo Vilnius“

2022 03 21-25 gimnazijoje vyko Metodinė savaitė. Atsižvelgiant į tai, kovo 22 d.  IV A, B klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytojomis surengė pamoką netradicinėje erdvėje – Venclovų name – muziejuje, kur klausėsi edukacijos „Č. Milošo Vilnius“. Edukacija praplėtė mokinių žinias ne tik apie garsų rašytoją, Nobelio premijos laureatą Č. Milošą, bet ir apie Vilnių. Mokiniai susidomėję klausėsi muziejininkės pasakojimo bei analizavo nuotraukas apie Pohuliankos, Vokiečių gatves, cukrainę „Pas Rudnickį“. Cukrainė buvo ypatinga vieta, ją labai mėgo išsilavinę arba besilavinantys žmonės, tarp kurių buvo ir Česlovas Milošas. Prisiminimuose jis rašo, kad 1940 m. birželio mėnesį sėdėdamas „Pas Rudnickį“ matė čia, palei Katedrą, palei pilį žlegsinčius sovietinius tankus, kurie reiškė atsisveikinimą su laisve… Išklausę edukaciją gimnazistai žinias pasitikrino atlikdami testą Kahoot programėlėje.