Baidarių žygis Neries upe

Vilniaus ,,Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos bendruomenė mokslo metų pabaigoje surengė plaukimo baidarėmis žygį Neries upe. Gimnazijoje didelis dėmesys skiriamas judėjimo džiaugsmui bei emocinei sveikatai, propaguojant sveiką gyvenseną, tokio pobūdžio išvykoje mokytojai ir mokiniai  aktyviai dalyvavo.
Prieš plaukimą mokiniai atliko namų darbus. Pasiruošimas plaukimui ir Neries upės vandens tyrimui vyko etapais. Mokiniai pasidalino į dvi-geografų ir chemikų- grupes, kurios gavo po užduotį. Geografų grupė rinko informaciją apie Neries upės susidarymą, režimą, upės reikšmę Vilniaus miesto istorijai ir gyventojams, o nuvykę prie upės pasidalino savo žiniomis su grupės draugais.
Chemikų grupė susipažino su vandens fizinių ir cheminių savybių tyrimo metodikomis pagal ankstesniais metais vykdyto projekto metu paruoštą metodinę medžiagą. Nuvykus prie Neries mokiniai atliko fizikinių savybių – temperatūros, kvapo, spalvos, skaidrumo – vertinimą ir vandens cheminį tyrimą. Palyginus gautus rezultatus su vandens užterštumą apibūdinančiais rodikliais nustatyta, kad Neries upės vandens kokybė priklauso II-III vandens užterštumo klasei, t. y mažai užterštas.
Gimnazijos bendruomenė ir toliau sieks tikslingai planuoti ir tobulinti savo kompetencijas sveikatos stiprinimo srityje, nes sveikas ir aktyvus mokytojas – sėkmingo ir kūrybiško ugdymo pagrindas.