Loading Renginiai

« Visi renginiai

• Šis renginys pasibaigė.

Svečių iš Vengrijos viešnagė

2021-09-13 - 2021-09-18

Rugsėjo 13 – 18 d. gimnazijoje vyko programos Erasmus+ KA1 MOBILITY FOR ADULT EDUCATION STAFF projekto partnerių iš Vengrijos viešnagė. Budapešto Deak Ferenz gimnazijos komanda pristatė gimnazijos andrologams Vengrijos švietimo sistemą bei šių dienų Vengrijos kultūrinio bei politinio gyvenimo aktualijas. Pokalbio su gimnazijos bendruomene metu vyko pasidalijimas gerąja patirtimi, svečius itin domino gimnazijos ugdomosios erdvės bei paties ugdomojo proceso organizavimas. Nemažai klausimų teko atsakyti ir gimnazijos administracijai: Lietuvos švietimo sistema ir pagrindinės švietimo politikos gairės, švietimo įstaigų finansavimas bei švietimo įstaigų autonomiškumas bendrame ugdymo organizavimo kontekste. Pavaduotojos suteikė informaciją apie pamokų tvarkaraščio sudarymą, lankomumo problemas, mokytojo darbo krūvio sandarą ir kita. Pats ugdomasis procesas buvo stebimas lankytose lietuvių bei anglų kalbos, IT, muzikos ir kitų pamokų metu. Projekto dalyvės turėjo galimybę dalyvauti ir vienoje neformalioje veikloje, tai L. Lichtarovičienės vedamas sertifikuotos programos „Sodų ir kitų šiaudinių gaminių rišimas“ įvadinis užsiėmimas.

Lankantis Algirdo muzikos mokykloje buvo pristatytas bei aptartas menui gabių vaikų ir jaunuolių ugdymo organizavimas Lietuvoje bei diskutuota apie neformalus švietimo srityje kylančius iššūkius tiek Lietuvoje, tiek ir Vengrijoje.

Vizitas Mindaugo vidurinėje mokykloje buvo skirtas mokinių su spec. poreikiais integracijai į ugdymo procesą. Ugdymo patalpų bei erdvių apžiūros metu mokyklos administracija išsamiai atsakė į daugybę iškilusių klausimų, kadangi Vengrijoje, pasak svečių, dar skiriama ženkliai per mažai dėmesio mokiniams, turintiems spec. poreikių.

Svečiams neišdildomą įspūdį paliko ir viešnagė vienoje iš Lietuvos moderniausiai įrengtų mokyklų, t. y. Balsių progimnazijoje. Daug klausimų kilo ne tik apie mokyklos išorės ir vidaus interjerą bei disponuojamą techninę bazę, bet ir apie ugdymo proceso organizavimą, kontaktą su tėvais, mokinių drausmės problemas, ryšį su vietos bendruomene, privalomus užsiėmimus lauke, bet ir apie kitas mokyklos kasdienio gyvenimo sritis.

Laisvu metu svečiams buvo vesta ekskursija po miestą, pristatant mūsų sostinės Vilniaus gyvenimo svarbiausius istorinius, kultūrinius bei politinius aspektus. Tautų mugės metu buvo galimybė ne tik paskanauti lietuviško kulinarinio paveldo patiekalų bet ir įsigyti tradicinių amatininkų gaminių. Apžvalginė ekskursija po Vilniaus apylinkes atskleidė apylinkių grožį išryškinančią reljefo, vandens telkinių bei istorinių objektų įvairovę.

Smagu, kad projektinė veikla leidžia ne tik pažinti kitus kraštus bei jų papročius, bet ir skleisti žinią pasauliui apie savo gimtąjį kraštą.

Pradžia:
2021-09-13