Loading Renginiai

« Visi renginiai

• Šis renginys pasibaigė.

Nuotoliniai mokymai andragogams apie skaitmeninį raštingumą TeDiCom

2021-05-17 - 2021-05-21

Gyvename informacijos amžiuje, kurio iššūkis yra iš informacijos gausos atsirinkti patikimą bei panaudoti ją tinkamų sprendimų priėmimui. Dirbant su suaugusiais mokiniais informacijos atranka yra kritiškai svarbi – andragogai ne tik atsirenka informaciją ugdymo turinio kūrimui, bet taip pat dalinasi ja su mokiniais per neformalius pokalbius bei konsultacijas. Todėl labai svarbu, kad andragogai turėtų bazinius medijų ir skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Tai suprasdami, 2021 gegužės 17-21 dienomis Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos 6 mokytojai dalyvavo nuotoliniuose tarptautiniuose mokymuose apie skaitmeninį ir medijų raštingumą. Mokymai buvo organizuoti Erasmus+ KA2 projekto „TeDiCom – Teaching Digital Competences“ rėmuose. Projekto komandą sudaro partneriai iš 5 šalių: Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Penkių dienų trukmės mokymuose kiekviena šalis buvo atsakinga už vienos dienos mokymų turinį.

Temos, kurias mokymų metu (per paskaitą ir diskusiją su dalyviais) aptarė lektoriai, buvo šios:

• Kritinis mąstymas;
  • Kibernetinis saugumas;
  • Persekiojimas virtualioje erdvėje;
  • Hibridinis karas;
  • Melagienos ir dezinformacija.

Mokymus vedę lektoriai suteikė galimybę dalyviams iš įvairių Europos šalių pasidalinti savo institucijų patirtimi bei iššūkiais medijų raštingumo temomis. Mokymų metu dalyviai dalinosi, jog medijų raštingumo iššūkiai įvairiose šalyse nors yra skirtingi, bet turi panašumų (melagienų sklaida pandemijos temomis, nepakankamas kritiškumas informacijos atžvilgiu, informacijos panaudojimas manipuliavimui…). Sutarta, kad mūsų, andragogų, užduotis ir vaidmuo – didinti savo mokinių ir visuomenės apskritai sąmoningumą medijų raštingumo klausimais bei motyvuoti savo šalies piliečius domėtis informacinės visuomenės iššūkiais bei galimybėmis.

Daugiau apie projektą TeDiCom: https://kultur-life.de/projekte/tedicom/

Pradžia: