Škotija

ŠKOTIJOJE (DANFERMLIN)

Kiekvienam mokytojui labai svarbu tobulėti ir kelti kvalifikaciją. Spalio 12 – 20 d. dalyvavau Grundtvig kvalifikacijos tobulinimo kursuose Danfermline, Škotijoje. Kursai buvo finansuoti iš Europos Komisijos „Mokymosi visą gyvenimą“ programos lėšų, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Kvalifikacijos tobulinimo kursus organizavo „International Study Programmes“, organizacija turinti 30 metų patirtį.
Pasirinkti mokymosi kursai suteikė platų spektrą naujų mokymo ir mokymosi idėjų, išsamiai nagrinėjo mokinių motyvaciją skatinančias užduotis, atsižvelgiant į skirtingų gebėjimų mokinius, mokymosi stilius, skyrėme dėmesio IT naudojimui ir kūrybinėms užduotims. Pasirinkti mokymosi kursai taip pat įtraukė autentiškos medžiagos vartojimą, aprėpė visokeriopą mokymosi branduolį – kalbėjimą, klausymą, skaitymą, rašymą, žodyną ir gramatiką. Įgautos žinios ir patirtis padeda siekti efektyvesnio mokymo ir mokymosi įgūdžių formavimo.

Kursuose dalyvavo 11 dalyvių iš skirtingų ES šalių: Vokietijos, Čekijos, Italijos, Graikijos, Ispanijos, Švedijos, Austrijos, Rumunijos ir Lietuvos. Kolegos nuoširdžiai dalijosi savo mokymosi patirtimi ir metodais, diskutavome apie švietimo struktūras skirtingose šalyse, iškylančias problemas ir jų sprendimo būdus, pristatėme savo mokyklas bei šalis. Užsiėmimų ir paskaitų metu daug diskutavome, dirbome grupėmis, kurios per dieną pasikeisdavo kelis kartus, tai suteikė galimybę susipažinti su dalyviais artimiau. Labai džiaugiuosi pabuvusi daugiakultūrinėje aplinkoje, kuri suteikė galimybes pažinti kitų šalių kultūrą ir tradicijas. Tiek užsiėmimų metu, tiek po jų – vyravo labai draugiška atmosfera, buvome kaip viena didelė šeima. Kartu leidome laiką ir po paskaitų – ekskursijos, pašnekesiai prie kavos puodelio, pasivaikščiojimai…

Patobulinau bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kursai padėjo labiau pasitikėti savimi, praplėčiau kultūrinio suvokimo ribas ne tik užsiėmimų metu bet ir laisvu laiku bendraudama su mokytojais iš įvairių Europos Sąjungos valstybių. Anglų kalba mane supo visur, o tai suteikė galimybę kalbos vartojimo pažinimui įvairiose situacijoje. Labai džiaugiausi mane priėmusia šeima, kuri suteikė galimybę pažinti kasdienį žmonių gyvenimą, susidraugavome su kambario drauge iš Vokietijos, kuri buvo šalia visą savaitę. Vyko nuoširdūs pokalbiai, diskusijos įvairiomis temomis, tradicinių patiekalų ragavimas, bandėme skaityti škotiškus komiksus, žiūrėti komedijas, taip pat vyko škotų šokių pamokos bei išvykos.

Labai džiaugiuosi įgyta patirtimi, kuria pasidalinsiu su savo kolegomis. Tikiu, kad mano pamokos taps įdomesnės, kūrybiškesnės ir efektyvesnės naudojant įgytą patirtį, pagerės mokinių mokymosi motyvacijos lygis. Užmegzti ryšiai su mokytojais iš ES šalių suteikia puikią galimybę tolimesniam bendradarbiavimui. Taip pat palaikau ryšį su mūsų dėstytoja Lucy Norris, kurį suteikia galimybes dalintis informacija mokymo ir mokymosi procese.

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija,
anglų kalbos mokytoja Gražina Morozovienė

fotofotofoto


Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie užtikrina, kad interneto svetainėje veiktų visos galimos jos funkcijos. Slapukus galite išjungti savo naršyklės nustatymuose. Apie mūsų duomenų tvarkymo politiką galite rasti daugiau informacijos šioje nuorodoje.