Italija-Roma

ITALIJA (Roma)
Kvalifikacijos tobulinimo veikla

2014 m. kovo 9-15 dienomis dalyvavau kvalifikacijos tobulinimo kursuose “Istorija, aplinka ir kultūra: itališko mokymo dermė“ („History, environment and culture: an italian blend for training“) Italijos sostinėje Romoje. Kursų organizatorius Euro Gestione Impresa (Mokymosi visą gyvenimą asociacija). Veikla buvo finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos (Grundtvig paprogramės), kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Mano pasirinkimą nulėmė kursų tema. Kadangi esu lietuvių kalbos mokytoja, todėl man artima istorija, kultūra, menas, – šiuos dalykus turiu gerai išmanyti ir žinias nuolat panaudoti savo dalyko pamokose dėstydama literatūrą. Be to Roma – ypatingas miestas istoriniu ir kultūriniu požiūriu, jame kaip niekur kitur galima pajusti seniausių laikų dvasią, pamatyti garsiausių menininkų (pvz. Bernini, Mikelandželo, Ticiano ir kitų) šedevrus. Taip pat maniau, kad kursai patobulins mano dėstomo dalyko pamokų turinį, paskatins kūrybiškiau pažvelgti į tam tikras temas. Dar viena labai svarbi priežastis – noras bei galimybė patobulinti savo anglų kalbos žinias.

Kursų organizatorių tikslas – įvairių dalykų mokytojų žinių gilinimas senovės Romos istorijos, aplinkos ir kultūros pasaulyje pasitelkiant aktyvius metodus, t.y. lankant įžymias vietas, muziejus, netgi važinėjant dviračiu, praktiškai „prisiliečiant“ prie Romos istorijos bei meno ir reflektuojant visa tai, ką sužinojai ir pamatei. Svarbiausias kursų principas – Romos istorijos, aplinkos bei kultūros pažinimas per patyrimą, išgyvenimą, taip pat aktyvių mokymo metodų propagavimas.

Dalyvavimas kursuose man suteikė galimybę susipažinti su turtinga Romos istorija ir kultūra tiesiogiai ir intensyviai, aplankant įžymias vietas ( Romos Forumą, Koliziejų, Šv. Konstantino arką, Panteoną, Vatikaną bei daugelį kitų), klausant įdomių kursų vadovo Dr. Carlo Smaldone Villani paskaitų, diskutuojant su kitais kursų dalyviais (iš Bulgarijos, Švedijos ir Norvegijos) kultūrinėm ir istorinėm temom.
Kursų organizatoriai laikėsi programos ir kiekviena diena buvo skirta vis kitai temai.

Pirmą dieną pirmiausia turėjome išsamiai papasakoti apie save, pristatyti savo gimnaziją ir šalį, taip pat prisijungėme prie interneto platformos, skirtos kursų dalyviams. Į šią platformą galima dėti pristatymus, metodinę medžiagą, filmus, nuotraukas, straipsnius, dalintis su kitais kursų dalyviais patirtimi, vėliau domėjomės senovės Romos pasauliu. Kitų dienų temos buvo nemažiau įdomios: imperatorių Roma, krikščioniškoji Roma, renesansas, tapytojų aukso amžius, popiežių Roma ir kt.

Grįžusi iš kvalifikacijos tobulinimo veiklos galiu drąsiai teigti, jog pasirinkti kursai pateisino mano lūkesčius ir padarė didelį poveikį mano asmeninei bei profesinei kompetencijai, nes nuolatinis tobulėjimas yra labai svarbus šiandienos žmogui, o ypač mokytojui.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Vainorienė

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto