Austrija-Drozendorf

AUSTRIJA

Vokiečių kalbos ir technologijų mokytoja Ilona Filipenkovaitė 2012 metų liepos mėnesį su individualia Grundtvig kvalifikacijos tobulinimo stipendija, skirta Švietimo mainų paramos fondo, dalyvavo 2012 mokytojams skirtame seminare Austrijoje – Drozendorfe bei Vienoje, “Įtampos laukas tarp provincijos ir metropolio”.
Kursai buvo pasirinkti iš Comenius/Grundtvig kursų katalogo https://webgate.ec.europa.eu/llp/istcoursedatabase, seminaro darbo kalba – vokiečių, viso dalyvavo 25 mokytojai iš 9 šalių.

fotofoto

Seminaro darbo turinio pagrindiniai akcentai: Čekijos ir Austrijos pasienio regionai – pagrindinė istorinė, ekonominė, kultūrinė informacija, politinės, kalbinės, mentaliteto ribos bei sienos, įtampos laukas tarp didmiesčio Vienos ir provincijos, krašto pažinimas aktyviai – vizualiai bei akustiškai, Web 2.0 panaudojimas – Podcasting/Fotografavimas, radijo panaudojimo galimybės pamokose, interviu kaip aktyvaus mokymo metodas, krašto pažinimas ir literatūra – aktualios perteikimo koncepcijos, patyrimo pedagogikos taikymas pamokose.

foto foto

Seminaro metu taikytos darbo formos: ekskursija po nacionalinį parką, dokumentinių filmų apie regioną peržiūros ir diskusijos, interviu su Drozendorfo žmonėmis apie gyvenimą bei profesinę veiklą provincijoje, interviu montavimas, leidyklos savininko paskaita apie miesto ir kaimo dialogą, Waldviertel regiono akademijos atstovo paskaita apie šio regiono socialinį, istorinį bei ekonominį vystymąsi, patyrimo pedagogikos seminaras, ekskursija autobusu po Čekijos pasienio miestelius, kurių vystymąsi įtakojo Austrija, ekskursija autobusu po Austrijos provincijos miestelius, siekiant supažindinti su gyvenimu provincijoje, ekskursija po Vienos senamiestį: Monarchijos pėdsakais, tautų vakaras, kurio metu kiekvienas dalyvis pristatė savo šalį, seminaras medijų centre Vienoje: skaitmeninė fotografija pamokose, klasikinės muzikos koncertas, literatūriniai skaitymai, menininkų grupės “gecko-art” seminaras “Radijo spektaklių kūrimas. Audiovizualinės priemonės. Literatūra”, leidyklos Edition Exil naujausių kūrinių pristatymas, leidyklos veikla ir koncepcija, literatūriniai skaitymai ir diskusija su literatūrinės premijos laureate Julija Rabinovič, ekskursija autobusu: Dabartinė Viena. Nuo tarpukario statybų iki moderniosios miesto architektūros.

fotofotoPo seminaro buvo vykdomos šios veiklos: internetinėje platformoje Dropbox pateikta visa foto ir audio medžiaga, kurią kiekvienas dalyvis galės naudoti savo darbe, ši medžiaga bus panaudota seminaro sklaidoje bei pamokų metu, papildyta mokymo medžiaga vokiečių kalbos kabinete, vokiečių kalbos kabinetas papildytas organizatorių dovanota metodine didaktine medžiaga, paruošti mokymosi aplankai “Austrijos virtuvė”, “Senoji Viena”, “Šiuolaikinis metropolis:pagrindiniai jo požymiai“, kontaktų su dalyviais palaikymas. Užmegzti glaudūs kontaktai, leis ateityje pildyti paraiškas naujiems tarptautiniams projektams, kadangi tai yra viena iš mokyklos prioritetinių veiklų.

fotofoto