Klasės valandėlės „Aktuali karjeros informacija ir tikslingas jos panaudojimas siekiant karjeros tikslų“ metu vasario 4 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos III L klasės mokiniai diskutavo apie karjerą. Karjera – tai visą gyvenimą trunkantis procesas. Šiuo metu apie darbo rinkos ateities tendencijas kalbama, kad net 85 procentai darbų, kurie bus 2030-aisiais šiuo metu net neegzistuoja. Tai reiškia, kad svarbu pasiruošti besikeičiančiam pasauliui ir gebėti savo karjerą planuoti – nuolat mokytis naujų dalykų.

Geriausiai sekasi išmokti tai, kas yra įdomu. Taigi, pradėdamas galvoti apie savo karjerą, pradėk nuo klausimo – o kas man įdomu? Kurie mokomieji dalykai įdomiausi? Kas juose įdomu? Kaip išnaudoji savo laisvą laiką – ar turi pomėgių, hobių?

Gimnazistai atsakydami į šiuos klausimus suprato, kad jaunystės laikotarpis karjerai yra labai svarbus. Jos metu karjerai imama rengtis vis sąmoningiau, o karjeros tikslai konkrečiau apibrėžiami.

Kalbėta apie tai, kad nesame visagaliai ir negalime išmanyti visų sričių, turime sukonkretinti savo pasirinkimą: apsispręsti dėl tam tikros mokymosi krypties, vieniems dalykams skirti daugiau dėmesio, kitiems – šiek tiek mažiau. Ši užduotis tikrai nelengva. Galima sakyti, kad tavo karjera prasideda jau dabar, ji tarsi sniego gniūžtė, kuri ritasi nuo mažesnių dalykų – mokymosi – iki baigiamųjų egzaminų ir mokyklos baigimo. Dauguma turi hobių. Vadinasi, tu jau „lipdai” savo karjerą mokydamasis naujų dalykų ir įgydamas naujų įgūdžių. Taip bus ir toliau, tu visą gyvenimą kažkuo domėsiesi, mokysiesi, kažkur dalyvausi ir konstruosi savo karjerą. Taigi, pagalvok kaip išnaudoti savo laisvą laiką, pomėgius, hobius, o gal kažką norėtum išbandyti naujo?

Pabaigai norisi pacituoti internete perskaitytus tokius žodžius „Neužmirškite, Jūs turite vieną gyvenimą ir daug pasirinkimų. Kiekviena patirtis lemia naujas karjeros kryptis, naujus pasirinkimus. Tokiai karjeros sampratai apibūdinti puikiai tinka kelionės metafora. Mes keliaujame pasaulyje sukaupdami visą gyvenimo patirtį. Žinios ir išsiugdyti gebėjimai atveria naujus horizontus, praplečia pasirinkimų lauką. Taigi, kaip nėra vienodų gyvenimų, taip nėra ir vienodų karjeros kelių”.

IV N klasės vadovė