Vokietija-Hofas

VOKIETIJA (HOFAS)

Edukacinė kelionė (stažuotė) Vokietijoje
Kvalifikacijos tobulinimo programa „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“ (II etapas) Nr. VP1-2.2-ŠMM-02-V-01-009

2014 m. vasario 17 – 21 d. aš, Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas Edvinas Šimulynas, dalyvavau edukacinėje kelionėje (stažuotėje) Vokietijoje Hofo mieste. Kelionės tikslas – supažindinti su Vokietijos mokytojų asociacijos veikla, Bavarijos žemės švietimo sistema, pasidalinti praktiniais darbo pavyzdžiais, užmegzti kontaktus.

Į Vokietiją keliavo 10 įvairių dalykų specialistų iš Lietuvos. Kelionės metu išsamiai susipažinome su Bavarijos žemės švietimo sistema, kuri iš esmės skiriasi nuo visos šalies švietimo sistemos. Aplankėme beveik visų tipų mokyklas ir mokymo centrus – gimnaziją, vidurinę mokyklą, pradinę mokyklą, jaunimo integracijos centrą, laisvalaikio centrą ir kt. Įtemptos programos metu klausėmės šių pranešimų: „Vokietijos mokytojų asociacijų veikla, patirtis ir bendradarbiavimas su kitomis asociacijomis“, „Vokietijos švietimo sistema. Asociacijų vaidmuo šalies švietimo sistemoje“, „Pedagogų rengimas ir kvalifikacijos tobulinimas Vokietijoje“.

Taip pat bendravome su įvairių mokyklų administracija, mokytojais, stebėjome pamokas. Visa Lietuvos mokytojų delegacija dalyvavo priėmime Hofo rotušėje, kur teko bendrauti su Hofo miesto meru p. dr. Haraldu Fichtneriu. Pastarojo žmona p. Tereza Fichtner lydėjo mus visos kelionės metu ir vertė. Laisvu laiku taip pat nuvykome į Niurnbergą bei pasivaikščiojome po jaukų ir labia gražų šio miesto senamiestį.

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
Edvinas Šimulynas

fotofotofotofoto

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie užtikrina, kad interneto svetainėje veiktų visos galimos jos funkcijos. Slapukus galite išjungti savo naršyklės nustatymuose. Apie mūsų duomenų tvarkymo politiką galite rasti daugiau informacijos šioje nuorodoje.