Slovėnija

„Į PAMOKĄ BE STRESO“ 2 DALIS – KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO SEMINARAS PIRANE (SLOVENIJA) PAGAL GRUNDTVIG PROGRAMĄ „MOKYMASIS VISĄ GYVENIMĄ“

2012 m. rugsėjo 8 – 14 d. pateikęs paraišką Švietimo mainų paramos fondui vykau į Piraną (Slovenija) į kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Į pamoką be streso“ 2 dalis pagal Grundtvig programą „Mokymasis visą gyvenimą“. Seminaras vyko vokiečių kalba.

Seminaras prasidėjo šeštadienio pavakary bendra susipažinimo vakariene restorane ant jūros kranto.

Sekmadienio rytą pradėjome susipažinimo metodais bei atgaminome pirmosios seminaro dalies metu išmoktą informaciją. Kalbant apie naujus dalykus, antrosios seminaro dienos metu daugiausiai dėmesio buvo skirta skirtingiems žmonių informacijos priėmimo būdams aptarti bei išbandyti. Dieną pabaigė tautų vakaras, kurio metu buvome supažindinti su seminare dalyvavusių šalių kultūra, tradiciniais patiekalais. Vakaras buvo pagyvintas įvairiais pramoginiais žaidimais.

Trečioji seminaro diena buvo skirta sugestopedijai bei metamodeliams. Dienos pabaigoje kiekvienas turėjome galimybę trumpai pristatyti savo šalies mokyklų sistemą bei atstovaujamą organizaciją. Organizatoriai iš anksto pasiūlė tai daryti ne PowerPoint prezentacijų pagalba, bet eskizuotai, ant didelių popieriaus lapų. Kiekvienas pristatantysis turėjo 2 min. Tokiu būdu buvo sutaupytas laikas ir išvengta nereikalingos informacijos gausos.

Ketvirtoji seminaro diena buvo skirta seminaro dalyvių taikomų metodų savo kasdieniame darbe pristatymui. Tam buvo pasitelktas “Open Space” kavinės metodas.

 Penktąją seminaro dieną kalbėjome apie streso vadybą bei išbandėme atsipalaidavimo metodus (pvz., meditaciją, juoko jogą). Šeštoji diena buvo skirta metaprogramoms bei darbui su pasirinktomis istorijomis (rašytiniu tekstu). Tam tikslui pasitelkėme teatro metodus.

Septintoji seminaro diena buvo apibendrinimo ir atsisveikinimo diena. Tą dieną leidome sau svajoti, vaizdavome svajones aplikacijų pagalba. Viso seminaro metu buvo gausu įvairių informacijos pateikimo būdų, darbo grupėse, poromis, žaidimų (labiausiai įstrigęs išmoktai informacijai atgamiti – “Kas laimės milijoną?”), atsipalaidavimo pratimų. Dominavo teatro metodai (vaidmenų žaidimai, socialinė drama, forum teatras, playback teatras).

Džiugu, kad seminaro organizatoriai išlaiko aukštą pirmosios seminaro dalies lygį. Apgalvotas kiekvienas žingsnis, atsakyti visi klausimai, sukurta jauki, draugiška atmosfera, žaisminga padalomoji ir darbo medžiaga.
Seminaro metu taip pat turėjome galimybę pažinti vietovę, kurioje vyko veikla, visi kartu paplaukioti jachtomis bei atsipalaiduoti.

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
Vokiečių kalbos mokytojas
Edvinas Šimulynas

fotofotofotofotofotofotofoto

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie užtikrina, kad interneto svetainėje veiktų visos galimos jos funkcijos. Slapukus galite išjungti savo naršyklės nustatymuose. Apie mūsų duomenų tvarkymo politiką galite rasti daugiau informacijos šioje nuorodoje.