Latvija-Saulkrasti

LATVIJA (SAULKRASTI)
7-oji tarptautinė vokiečių kalbos mokytojų vasaros akademija Latvijoje

2013 m. rugpjūčio 12 – 16 d. Saulkrasti (Latvija) vyko 7-oji vokiečių kalbos mokytojų vasaros akademija „Vokiečių kalba mokykloje kaip paskata ateities perspektyvoms“, kurioje dalyvavo Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Projektų koordinavimo poskyrio vedėja, vokiečių kalbos vyr. mokytoja Ilona Filipenkovaitė ir Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas, vokiečių kalbos mokytojas metodininkas Edvinas Šimulynas.

Vasaros akademija vyko Miunhauzeno viešbutyje miške šalia Baltijos jūros. Didžiąją dalį dalyvių sudarė vokiečių kalbos mokytojai iš Latvijos. Tačiau buvo ir svečių iš Baltarusijos, Estijos, Švedijos, Vokietijos. Užsiėmimų metu, dalyviai dalinosi metodais, naudojamais ugdyme, naudinga informacija, aktualijomis vokiečių kalbos mokyme. „Hueber“ leidyklos atstovė pristatė naujausius vokiečių kalbos vadovėlius. Antrąją susitikimo dieną E. Šimulynas vedė praktinį užsiėmimą „Motyvuojantys teatro metodai mokymosi procese“. Vasaros akademijos metu taip pat tradiciškai vyko atstovaujamų šalių vokiečių kalbos mokytojų draugijų pristatymai.

Po kiekvienos dienos darbų dalyviai turėjo laiko pasivaikščioti laukiniu paplūdimiu, atsipalaiduoti pušyne, atsigaivinti po vasarinių karščių. Latvijos vasaros akademijoje kiekvienais metais dalyvauja bent po vieną lietuvį. Džiaugiamės ir vertiname draugystę su kaimynais, kurie kasmet kviečia vis į kitą nuostabią Latvijos vietą.

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
Edvinas Šimulynas

FotoFotoFoto