Italija-Florencija

ITALIJA (Florencija)

2010 m. spalio 18-22 dienomis, gavusi individualią kvalifikacijos tobulinimo Grundtvig stipendiją (Švietimo mainų paramos fondas), dalyvavau kursuose “Europinis projektų valdymas bei tarpkultūrinės kompetencijos susugusiųjų švietimo projektuose“. Seminaras vyko Italijoje, Renesanso lopšyje – Florencijoje, darbo kalba – vokiečių kalba, dalyviai – austrai, vokiečiai, vienas rumunas ir aš – Lietuvos atstovė.

Kursų tikslas – asmenų, suaugusiųjų švietimo įstaigose dirbančių su projektais, įvairių kompetencijų lavinimas, geresnis ES institucijų ir jų vykdomos politikos pažinimas, bei projektų valdymo metodikų pažinimas.

Kursų turinys – ES finansuojamų projektų galimybės švietime, interkultūrinė kompetencija ir jos ugdymas dirbant tarptautinėje projektų komandoje, ES finansuojamų projektų sritys ir veiklos.

Pirmąją dieną buvome supažindinti su bendrąją informacija apie ES (Parlamentas, Komisija, Taryba), europinių projektų valdymu (strateginiais aspektais teikiant paraiškas ES paramai gauti, tarptautinio bendradarbiavimo ypatybėmis, konkrečių pavyzdžių analize).
Antrąją dieną gilinomės į interkultūrinės kompetencijos ugdymą, dalyvaujant tarptautiniuose projektuose, aptarėme konfliktų valdymo strategijas tarptautinio dialogo metu.

Trečiąją dieną gilinomės į Europos Sąjungos finansuojamas programas, jų turinį, tikslinę grupę, biudžeto dydį.

Ketvirtąją dieną buvome supažindinti su ES struktūrinių fondų politika, ES regionine politika, aptarėme konkrečius projektus.

Penktąją dieną vykome susipažinti su vienu iš ES finansuotu projektu – Toskanos regiono seno malūno atstatymu, ekologiškos vyndarystės ir alyvuogių aliejaus ūkio rekonstrukcija ir parama. Skanavome tikro šviežiai spausto ekologiško alyvuogių aliejaus, buvome supažindinti su labiausiai regione vertinamais vynais, pažinome Italijos žemdirbio ūkį iš vidaus.

Žinoma, tokių kelionių metu praplečiu ne tik savo dalykines kompetencijas, bet ir galiu pažinti kitą šalį – jos kultūrą ir istoriją, papročius bei tradicijas, maistą ir gėrimus, šventes bei tautinius rūbus. Būtent tokių kelionių metu supranti, kad esi ne tik aukštaitis, ne tik lietuvis, bet ir Senosios Europos gyventojas.

 Ilona Filipenkovaitė – vokiečių kalbos vyr.mokytoja, mokytoja-konsultantė

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie užtikrina, kad interneto svetainėje veiktų visos galimos jos funkcijos. Slapukus galite išjungti savo naršyklės nustatymuose. Apie mūsų duomenų tvarkymo politiką galite rasti daugiau informacijos šioje nuorodoje.