Europa Workshop Bonn 2005

EUROPA WORKSHOP

Projekto „Europa Workshop“ aprašymas
Projekto koordinatorė Lietuvoje: Ilona Filipenkovaitė
„Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja ir mokytoja – konsultantė

Vieta: Belgija, Vokietija

Darbo kalba: vokiečių, anglų

Tema: „Jaunosios kartos europietiškumo stiprinimas“. Sąmoningas pažinimas europietiškų šaknų ir aktyvus dalyvavimas „Europos namo“ statybose.

Dalyviai: 10-12 kl. bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų moksleiviai, aukštųjų mokyklų ir universitetų studentai.

Dalyvių atrankos kriterijai:
* Geras vokiečių ir pakankamas anglų kalbų
* Domėjimasis ir geri rezultatai istorijos, filosofijos ir socialinių mokslų disciplinose;
* Politiniai ir socialiniai interesai;

Šalys: Belgija, Bulgarija, Vokietija, Lietuva, Didžioji Britanija, Kroatija, Lenkija, Rumunija, Čekija, Vengrija

Tikslai:
* ES institucijos – susipažinti su jų funkcijomis ir darbo pobūdžiu. Politinė terminologija.
* Europos politinis vystymasis. Plėtimasis į Rytus, euro įvedimas, ES Konstitucija.
* Europinių dimensijų gerosios patirties sklaida: mokymo priemonės, mokymo planai, tarpkultūriniai kontaktai;
* Projektinių susitikimų tarp mokyklų planavimas;

2002 m. Projektinis susitikimas spalio 5-11 d. Briuselyje
Veikla: apsilankymas ES Parlamente Briuselyje, diskusija su europarlamentarais, apsilankymas NATO būstinėje Monse, Belgijoje, pokalbis su NATO pareigūnu, diskusijos: „NATO užsienio ir saugumo politika“, „Naujoji NATO politika“.

2003m. Projektinis susitikimas spalio 18-24 d. Štutgarte
Veikla: Seminarai – „ES istorija“, „ES institucijos“. Ekskursijos: Štutgartas, Švabiš Hal, Strasbūras, aplankytos institucijos : ES parlamentas Strasbūre

Seminaro dalyvių kelionę rėmė: TELEKOMAS

BONA

Reinas – Vokietijos upių tėvas, pagrindinis laivybinis kelias. Projektinė grupė iš Lietuvos pakeliui į Boną, kuri visą savaitę buvo pagrindinė darbo vieta.
Ekskursija po buvusį VFR valstybės valdymo organų kvartalą. Pirmąją dieną susipažinome su buvusiąją Vokietijos sostine – Bona.
Rotušė Istorijos muziejus Bonoje.
Paminklas Liudvikui van Bethovenui. Senieji miesto vartai.

BRIUSELIS

Europos Sąjungos Parlamento posėdžių salė. Susitikimas su parlamentaru.
Viena diena buvo paskirta Europos Sąjungos sostinei – Briuseliui. Europos Sąjungos Parlamentas.

EUROPARLAMENTE

Parlamento vestibiulyje garbingiausia vieta paskirta Europos Sąjungos valstybių narių vėliavoms. Čia darbuojasi Europos Sąjungos Komisija.
Suradus LR vėliavą apima pasididžiavimo jausmas. Statula simbolizuojanti ES įkūrimą.

INFORMACINIS SEMINARAS

Atsisveikinimo vakarėlis Informacinis seminaras:
Informacinis seminaras:
Informacinis seminaras:

PAKELIUI Į NAMUS

Atradom laiko ir pasižvalgyti po Kelną – vieną didžiausių Vokietijos pramonės ir kultūros miestų.

Kelno katedra visus pribloškia savo didybe ir galybe. Kelno panorama nuo Katedros bokšto.
Kelno gatvių menininkai. Kelno gatvių menininkai.