Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama parodyti, kad daugiakalbystė yra viena didžiausių Europos vertybių, paskatinti kalbų mokymosi įvairovę ir ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms.

2017 m. rugsėjo 26 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje Europos kalbų diena buvo minima netradiciškai. Lietuvių ir užsienio kalbų mokytojai apie kelias Europos šalis parengė informacinį stendą, kuris buvo eksponuojamas gimnazijos vestibiulyje. Ilgosios pertraukos metu visi mokiniai ir mokytojai susirinko mokyklos fojė ir turėjo unikalią galimybę pasiklausyti žymiausių Europos kalbų gyvai. Keli mokiniai ir mokytojai skaitė trumpus pristatymus įvairiomis užsienio kalbomis. Išgirdome gyvą lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, italų, ispanų, lenkų, kroatų, gruzinų, rusų, norvegų kalbų skambesį.

Po trumpo renginio gimnazijoje mokytojai V. Pumputienė, N. Miliauskienė, S. Jozič kartu su III A, IV A ir IV B klasių mokiniais vyko į kalbų dirbtuves Valstybės institucijų kalbų centre Vilniaus mokytojų namuose. Apsilankėme kelių užsienio kalbų dirbtuvėse (turkų, kroatų), kurių metu sužinojome naujų ir įdomių faktų apie tas Europos šalis, jų kultūras ir kalbas. Dalyviams patiko įdomi edukacinė išvyka, praturtinusi žinias apie Europos šalis, suteikusi įdomių įspūdžių.

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos
Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė,
anglų kalbos vyresnioji mokytoja
Natalija Miliauskienė