„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

2017 m. kovo 20 dieną Lietuvoje prasidėjo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Patyčių prevencijos renginius iki pat kovo 26 dienos organizavo daugiau nei tūkstantis mokyklų, tame tarpe ir mūsų gimnazijos bendruomenė.

Kovo 20 d., pirmadienis, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje prasidėjo nuo pokalbių apie patyčias per gimnazijos psichologės vedamą užsiėmimą, skirtą „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ pradžiai paminėti. Ir nors mūsų gimnazijoje patyčių problema nėra tokia aktuali kaip bendrojo ugdymo mokyklose, per filmukų peržiūrą ir diskusijas buvo ieškoma sąsajų tarp to, kas vyksta mokyklose, ir kas vyksta viešoje erdvėje – socialiniuose tinkluose, viešose diskusijose, asmeniniuose santykiuose.

Visą savaitę klasių auklėtojai savo klasėse rengė informacinius susitikimus, kvietė visus kartu padiskutuoti apie patyčių apraiškas ir jų prevencines priemones gimnazijoje, internete, visuomenėje.

Gimnazijos psichologė surengė gimnazijos bendruomenei pokalbį prie arbatos puodelio vis labiau aštrėjančia elektroninių patyčių tema.

Savaitę pabaigėme stebėdami „Augu internete“ iniciatyvos mokytojo, „Telia“ B2B trenerio Rimvydo Jurkuvėno tiesioginę vaizdo pamoką „Patyčioms – NeLike!“, kurios metu su mokiniais aptarėme patyčių mastą, galimas pasekmes besityčiojančiam ir patyčias patiriančiam asmeniui. Pasibaigus pamokai mokiniai dar ilgai pasakojo jų aplinkoje vykusias istorijas, savo išgyvenimus, analizavo realias kasdienes situacijas, dalinosi savo nuomonėmis ir patirtimis.

Šią savaitę vykusių renginių metu buvo vieningai sutarta, kad patyčioms plisti padeda aplinkinių abejingumas, todėl svarbi kiekvieno, kuris mato arba girdi vykstant patyčias, pilietinė pozicija sureaguoti į patyčių situaciją taip parodant, kad patyčios negali būti toleruojamos.

Paveikslėlis