„ŽIEMA ŽIEMA BĖK IŠ KIEMĄ“
UŽGAVĖNIŲ VESELIA 2017

2017 m. vasario 28 d. – Užgavėnės. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija jas atšventė ypatingai – surengė „Užgavėnių veselią“, kurioje jaunojo ir jaunosios pulkai varžėsi tarpusavyje, dainavo Užgavėnių dainas, šoko, vaidino, spėliojo, riestainius kramsnojo. Be jaunikio Untano ir jaunosios Marceliukės šventę papuošė užsienietės meškos (viena jų – viešnia iš Italijos) ir - giltinė, „ateinanti slaptai, išeinanti viešai“. Po tokio Užgavėnių paminėjimo tikėtina, kad žiema tikrai išvaryta, tvarka atstatyta, derlumo, vaisingumo jėgos pažadintos – gimnazijai užderės geras derlius – nauji mokiniai, o esamiems mokiniams – geri pusmečių ir egzaminų pažymiai. Džiaugiamės gebantys puoselėti senąsias tradicijas, juolab kai britų dienraštis „The Guardian“ lietuviškąsias Užgavėnes 2017 m. įtraukė į geriausių Europos alternatyvių karnavalų dešimtuką – šalia karnavalų Bohemijoje, Bavarijoje, Šveicarijoje (Bazelyje), Ispanijoje (Kadiso mieste ir La Palmoje), Sicilijoje (Ačiralės mieste), Belgijoje (Benšo miestelyje), apelsinų mūšio Italijoje (Ivrėjos mieste), silkių festivalio Prancūzijoje (Diunkerke). Surengę „Užgavėnių veselią 2017“ savo gimnazijoje tikrai jaučiamės šio bendro Lietuvos Užgavėnių šventės šurmulio dalimi.

Etninės kultūros ir muzikos mokytoja metodininkė
Loreta Lichtarovičienė

Paveikslėlis