Erasmus+ KA2 partnerystė „Apjungiant ugdymą ir įdarbinimą“: projekto susitikimas Lodzėje (Lenkija)

2017 metų vasario 21-24 dienomis Lodzėje (Lenkija) vyko projekto „Apjungiant ugdymą ir įdarbinimą“ projektinis susitikimas. Susitikime dalyvavo dvi Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos atstovės – psichologė Alina Martinkutė ir matematikos ir IT mokytoja Elvyra Rūkštelienė.

Susitikimo metu partneriai iš Kroatijos (koordinatoriai), Lenkijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos aptarė projekto progresą ir suplanavo tolesnius darbus. Pirmiausia buvo aptartas sukurtas pirmasis programos „Ugdymo ir įdarbinimo koordinatorius“ modulis „Suaugusiųjų ugdymo ypatumai“. Jį rengė ir pristatė lenkai. Viso modulį sudaro 17 temų, 40 valandų. Jį baigęs asmuo turi įgyti kompetencijas, reikalingas efektyviai parinkti suaugusiųjų ugdymo aplinką, metodus, planuoti ugdymo turinį.

Taip pat dėmesys buvo skirtas lietuvių rengiamam moduliui „Modernios komunikacijos technologijos“. Alina Martinkutė pristatė kartu su Elvyra Rūkšteliene kurtas modulio gaires. Modulį sudaro 9 temos, planuojama jam skirti 30-40 valandų. Partneriai diskusijos metu pasidalino savomis įžvalgomis, detalesnius komentarus žadėjo atsiųsti po susitikimo.

Be gilinimosi į kuriamos programos turinį, partneriai pasidalino įžvalgomis apie projekto eigą, džiaugsmus, kylančius sunkumus. Laisvalaikiu dalyviams buvo surengta ekskursija po Lodzę: aplankytas didžiausias muziejus, pasivaikščiota centrinėmis gatvėmis. Didelį įspūdį paliko jauki vakarienė su tradiciniais lenkų patiekalais, surengta šiuolaikiniame restorane – buvusiuose rūmuose.

Su projekto dalyviais Lodzė atsisveikino pavasariškai šiltu oru ir smarkiu lietumi.

Paveikslėlis