Šv. Valentino diena

Vasario 14 d. – šv. Valentino diena, Lietuvoje nesena, tačiau greitai pritapusi šventė. Mokinių tarybos iniciatyva ši diena simboliškai paminėta ir mūsų gimnazijoje.

Mokiniai visą mokyklos bendruomenę sukvietė į konferencijų salę kur vyko viktorina, joje reikėjo atsakyti į klausimus apie Valentino dieną ir ne tik... Šventės metu puikią meilės choreografinę kompoziciją parodė ketvirtokai Robertas Kupčikas ir Gabrielė Pušinskytė, meilės dainas atliko Diana Mozoleva, Justina Drumstaitė bei Matas Keršys.

Šiek tiek istorijos…

Pasakojama, kad III a. tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kuri gintų imperiją. Kad pasiektų savo tikslą, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys. Tuo metu Romoje gyveno vyskupas Valentinas, kuris išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir slapčia juos sutuokdavo. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 dieną jis buvo nubaustas mirties bausme. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.

Mokinių tarybos pirmininkė
Skaistė Besusparytė