Edukacinis užsiėmimas VU bibliotekoje

2016 - ieji - Bibliotekų metai. Ta proga lapkričio 24 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos mokiniai vyko į edukacinį užsiėmimą VU bibliotekoje. Susipažinome su XIV – XIX a. rankraščiais, knygomis. Išgirdome įdomių istorijų apie knygų atsiradimą, viršelių ir puslapių puošybą. Turėjome galimybę prisiliesti prie senų knygų, jas pavartyti. Didelį įspūdį visiems paliko Gabrielės Petkevičaitės – Bitės ranka parašytas vadovėlis.

Vėliau mus supažindino su knygų restauravimo būdais. Tai ilgas ir kruopštus procesas. Restauravimui naudojami įvairūs įrankiai (teptukas, specialūs klijai, kempinės, žirklės) ir prietaisai.

VU darbuotojai papasakojo apie knygrišybos būdus – nuo pačių paprasčiausių surišimų virvele, užtrunkančių pusvalandį, iki sudėtingų klijavimų, siuvimų, odos apdirbimų. Knygrišyba kaip amatas reikalauja kruopštumo ir atidumo. Edukacinės programos pabaigoje kiekvienas pasidarėme po mažą knygutę naudodami odos gabalėlį, popierių, žirkles ir siūlus.

Ekskursijos metu mokiniai susipažino su bibliotekininko, restauratoriaus ir knygrišio profesijomis.

I. Martinaitienė, rusų kalbos vyr. mokytoja
D. Mockevičius, meninio ugdymo vyr. mokytojas

Paveikslėlis