Suaugusiųjų mokymosi savaitė 2016
„Mokymosi spalvos“

Suaugusiųjų mokymasis turi daug spalvų: kartais jis būna „geltonas“, rodantis brandą ir teikiantis šviesą. Būna jis „mėlynas“, spinduliuojantis išmintį, kilnumą, elegantiškumą, draugiškumą. „Žalias“ mokymasis irgi būna, kai jis kupinas atsinaujinimo, dovanojantis viltį ir džiaugsmą, grožį ir laimę. O būna mokymasis ir rimtas, „juodas“ darbas... (ištrauka iš Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos Suaugusiųjų mokymosi savaitės 2016 Nacionalinės renginių programos)

2016 m. lapkričio 14 – 20 d. vyko 17-oji suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos“. Lapkričio 11 d. Alytaus miesto teatre įvyko iškilmingas savaitės atidarymas, kurio garbės svečiai buvo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, žurnalistas, laidų vedėjas ir rašytojas Andrius Tapinas ir kt. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnaziją šventėje atstovavo Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas Edvinas Šimulynas ir Projektų koordinavimo poskyrio vedėja Ilona Filipenkovaitė.

Renginiais gausioje Suaugusiųjų mokymosi savaitės programoje buvo ir Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos renginiai. Lapkričio 14 d. gimnazijoje buvo atidaryta mokinių dailės darbų paroda „Tolerancijos paukštis“. Parodos koordinatorė dailės vyresnioji mokytoja Miglė Grigonytė. Tą pačią dieną direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Raudeliūnienė dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos seminare Vilniaus miesto ir regiono suaugusiųjų švietėjams „Mokymosi spalvos“ (seminaro lektorius suaugusiųjų švietimo ekspertas Arūnas Bėkšta).

Lapkričio 15 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos „Menų studija“ (vadovas Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas Darius Mockevičius) surengė liaudiškos muzikos koncertą Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Tą pačią dieną gimnazijos psichologė Alina Martinkutė dalyvavo Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centre vykusiame renginyje "EPALE - Europos elektroninė suaugusiųjų mokymosi platforma naujoms idėjoms, praktinei veiklai ir tobulėjimui". Renginio dalyviai sužinojo apie EPALE platformos siūlomas galimybes, dalinosi jau turima patirtimi, kaip atrasti praktiškai pritaikomą medžiagą, ieškotis užsienio partnerių arba talpinti straipsnius platformoje. Etninės kultūros ir muzikos mokytoja metodininkė Loreta Lichtarovičienė skaitė pranešimą „Šiaudiniai dangaus sodai ir etninės kultūros pažinimo svarba šiuolaikiniam žmogui“ Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijoje vykusioje konferencijoje „Menų sintezės nauda besimokančių motyvacijai stiprinti“.

Lapkričio 16 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Raudeliūnienė dalyvavo Vilniaus mokymo centre vykusiame seminare – ekskursijoje mokyklų vadovams „Nuteistųjų suaugusiųjų mokymosi platforma naujoms idėjoms, praktinei veiklai ir tobulėjimui“. Tą pačią dieną Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje vyko psichologės Alinos Martinkutės vedamas atviras užsiėmimas „5 efektyvaus mokymosi principai“.

Lapkričio 17 d. įvyko Vilniaus miesto suaugusiųjų mokyklų bendras renginys – kūrybinės dirbtuvės, koncertas ir vakaronė „Mokymosi spalvos“. Renginio koordinatorius Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas Edvinas Šimulynas. Keturių Vilniaus miesto suaugusiųjų mokyklų atstovai susirinko Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijoje. Koncerto metu kiekviena mokykla pristatė savo talentus, kurie dainavo, grojo, skaitė eiles. Po koncerto vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kiekvienas galėjo pasinaudoti proga ir išmokti pinti Advento vainiką, piešti mandalą, klijuoti koliažą, piešti aliejiniais dažais, iš šiaudų rišti Kalėdų saulutę. Pastarąją išmokti rišti buvo galima Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos muzikos ir etninės kultūros mokytojos metodininkės vedamose kūrybinėse dirbtuvėse „Šiaudinės Kalėdų saulutės. Rišimas, tradicijos ir semantika“. Pasibaigus dirbtuvėms, įvyko padarytų darbų pristatymas visiems susirinkusiesiems. Renginio pabaigoje Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos „Menų studija“ pakvietė visus kartu padainuoti ir pašokti. Keturių Vilniaus miesto suaugusiųjų mokyklų renginys Suaugusiųjų mokymosi savaitės metu įvyko antrus metus iš eilės ir jau tapo tradiciniu. Tradiciją ketiname puoselėti ir ateityje.

Lapkričio 19 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos etninės kultūros ir muzikos mokytoja metodininkė Loreta Lichtarovičienė Maišiagalos amatų centro Jauniūnų seniūnijos salėje surengė edukaciją ,,Bendruomeniškumo ugdymas veriant šiaudinius sodus‘‘. Loreta Lichtarovičienė, sertifikuota tautinio paveldo amatininkė, pristatė šiaudinių sodų ir saulučių semantiką ir rišimo tradicijas, papasakojo, kada ir kaip reikia paruošti šiaudus rišimui. Susirinkusieji išmoko susikarpyti šiaudelius ir susirišo po liktariuką Kalėdinei eglutei.

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
Edvinas Šimulynas

Paveikslėlis